Carl Stahl - Ozelenění nového obchodního centra Hornbach v Německu
FacebookLinked in You TubePinterest
FacebookLinked in You TubePinterest
Architektura

Reference

 

OZELENĚNÍ BUDOVY NOVÉHO OBCHODNÍHO CENTRA HORNBACH V NĚMECKU


V roce 2013 se firma Carl Stahl významně podílela na výstavbě obchodního centra Hornbach v Německém Heidelbergu. V srpnu loňského roku nás oslovila firma Imos s poptávkou na ozelenění budovy pomocí nerezových lan a sítí X-TEND.

Zakázky se ujal Jan Tesař z českého Carl Stahlu s předsevzetím, že zakázku musí získat a také se tak stalo. „Nejdříve jsem si zjistil přesné potřeby a požadavky zákazníka a veškeré nutnosti pro sestavení cenové nabídky, kterou jsem následně rozdělil na dvě etapy a celkové montážní práce. Po odeslání nabídky nás asi po týdnu kontaktovala firma Imos s oznámením, že firma Carl Stahl obstála a zvítězila ve výběrovém řízení,“ popisuje celý počátek spolupráce Jan Tesař.

První etapa zakázky obsahovala 416 m2 sítě X-TEND s velikostí ok 200/346/1,5 a komponenty pro její upnutí. Konstrukce pro vypnutí sítě zajišťovala firma Imos. Jednalo se o železnou konstrukci, která měla působit jako tunel pro vjezd kamionů při vykládání a nakládání zboží v Hornbachu. Rozměr tunelu tvořila délka boční stěny 30 metrů a výška 7 metrů. Stropní část tunelu měla rozměry o délce 30 metrů a šířce 10 metrů s postupným zužováním do 4 metrů. Do nosníkového profilu tunelu jsme vyvrtali otvory o průměru 10 mm, do kterých jsme pomocí šroubů fix přichytili závěsné matice. Těmi se vedlo obvodové lano o průměru 6 mm zakončené smyčkou pomocí lisovací objímky SAVA 6. Vše se pečlivě vypnulo, abychom splňovali oficiální podmínky pro vypnutí. Po celkovém upevnění a vypnutí obvodového rámu jsme mohli plynule přejít k instalaci sítí.

Síť byla z výroby rozdělena na dvě části, boční a stropní plochu. Každou ze sítí jsme upevnili na pomocné pásky a kurtny a přistoupili jsme k opletu sítě lankem o průměru 1,5 mm.

Druhá etapa probíhala v duchu postupného skládání lan o průměru 4 mm. Jednalo se o 28 kusů lan o délce 6 metrů, 14 kusů lan o délce 8 metrů, 28 kusů lan o délce 9 metrů a 350 kusů distančních sloupků pro uchycení lana. Na naší firmě bylo rozvrhnout, po jakých vzdálenostech budou lana kotveny a kde. Budova Hornbach je stavěna z panelu PUR s trapézového plechu. Takže jsme museli dodržet pasivnost budovy. Nesměl vzniknout únik tepla z budovy, jelikož jsme vrtali 350 děr do stěn, které procházeli skrz PUR panely dovnitř budovy. Kotva v PUR panelu se skládala ze závitové tyče M8, dvou matic M8, dvou podložek o průměru 60 mm a vymezovací trubky s průměrem 30 mm. Na celkovou sestavenou kotvu jsme našroubovali distanční sloupek o délce 60 mm. Všechny otvory jsme zajistili těsněním a pevnostním silikonem proti zatečení vody a tepelným únikům budovy a po ukotvení všech distančních sloupků jsme mohli upevnit také svislá lanka. Lanka se protáhla otvorem v distančním sloupku a zajistila pojistnýma maticemi a jistícím šroubem na sloupku.

Celková provedení zakázky ozelenění budovy pomocí nerezových lan a sítí X-TEND společnosti Carl Stahl trvalo 15 pracovních dnů a podílel se na ní tým složený ze čtyř montérů pod vedením Jana Tesaře. S celkovou zakázkou jsou spokojeny obě strany a vše proběhlo bez jakýchkoliv komplikací.
 
                         
 
 

 


 


Zůstaňte s námi v kontaktu

Děkujeme za Váš zájem o naši práci. Snažíme se našim parterům pomáhat nejen na konkrétních projektech, ale také v jejich rozvoji.

Dovolte nám Vás inspirovat a informovat.

Občasník s novinkami
 
Oborové zajímavostiVíce ukázek realizací

Uložte si náš kontakt
QR