Nerezové bílé sítě v projektu Zubní kliniky v Jablonci nad Nisou.
FacebookLinked in You TubePinterest
FacebookLinked in You TubePinterest
Architektura

Reference

 

Nerezové bílé sítě v projektu Zubní kliniky v Jablonci nad Nisou.

Bezpečnost a design s nerezovými sítěmi X-TEND®.

 


Carl Stahl: fandíme působivé architektuře a dáváme stavbám osobitý výraz.

V květnu tohoto roku oslovili firmu Carl Stahl Ing. arch. Radek Vaňáč a Ing. arch. Pavel Nalezený s požadavkem na použití nerezových sítí X-TEND® pro výstavbu zubní kliniky v Jablonci nad Nisou. Celkový estetický vjem stavby, s ohledem na její povahu, byl definován jako vlídný, umírněný až laskavý. Vedle tvarového řešení stavby bylo tomuto cíli podřízeno i provedení detailů, kdy podstatnou roli, ne-li rozhodující vjemovou roli hrálo „nasazení“ nerezových barevných sítí.


Konkrétně byly zvoleny sítě v bílé barvě v kombinaci s černými svorkami. Tyto sítě lze běžně použít jako výplň zábradlí, ale nejen to. Jsou vhodné i jako nosič či podpora pro ozelenění budov, v zahradní architektuře a také k mnohým dalším účelům, např. k výstavbě voliér v zoologických zahradách. Konkrétní realizace v případě řečené kliniky proběhla ve spolupráci s architektonickým studiem Raketoplán a stavební společností Termil z Jablonce nad Nisou.

Expresní výroba a montáž do jednoho týdne

Jednu z klíčových rolí při zadávání zakázky hraje čas. Požadavek od zadavatele zněl expresní provedení celkové realizace včetně montáže do jednoho týdne. Situaci popsal Marek Hejcman, vedoucí staveb ze společnosti Termil, která s firmou Carl Stahl na zakázce spolupracovala. „Asi nejen ve stavebnictví je situace taková, že včera už bylo pozdě, a přesně to nastalo i při realizaci ordinací zubní kliniky v Jablonci nad Nisou. Termíny byly absolutně šibeniční, ale Carl Stahl se tu ukázal jako výjimečný partner a profesionál. Jeho lidé rychle reagovali, byli operativní a vyšli maximálně vstříc. Vše, co slíbili na začátku stavby, nakonec zvládli a splnili. A to i v tomto naprosto limitním termínu,“ popisuje průběh prací Marek Hejcman a dodává: „Vlastní montáž nerezových sítí probíhala den před otevřením kliniky a všechno se i pod vysokým tlakem perfektně stihlo.“

Montáž pod vedením Davida Pařízka, vedoucího projektu Carl Stahl, tak proběhla k velké spokojenosti zadavatele a bez komplikací. Nutno dodat, že Carl Stahl byl jedinou z oslovených firem, která dokázala tento expresní termín dodávky akceptovat a splnit.Pokud i Vy plánujete podobné projekty a zvažujete použití nerezových sítí X-TEND®, neváhejte se na nás obrátit. Rádi Vám poskytneme komplexní informace a poradíme o možnostech jejich využití ve Vašem projektu.


 
                                             


 
 

Máte dotaz k tomuto nebo jinému projektu?Vaše jméno:
Kontakt:
Dotaz:
 
Opatření proti robotům:
    


Zajímá vás více?

    Více referencí
       
   
Zůstaňte s námi v kontaktu

Děkujeme za Váš zájem o naši práci. Snažíme se našim parterům pomáhat nejen na konkrétních projektech, ale také v jejich rozvoji.

Dovolte nám Vás inspirovat a informovat.

Občasník s novinkami
 
Oborové zajímavostiVíce ukázek realizací

Uložte si náš kontakt
QR