Originální nápad zelených slunečníků zpříjemní letní odpoledne v centru města.
FacebookLinked in You TubePinterest
FacebookLinked in You TubePinterest
Architektura

Reference

 

Originální nápad zelených slunečníků zpříjemní letní odpoledne v centru města.

S překrásným, nevšedním nápadem na ozelenění přišlo město Trnava, které si pro své obyvatele a návštěvníky města přálo vytvořit příjemné přírodní zastínění nad posezením, které slouží jako odpočinková a kulturní zóna v centru města. Projekt zelených slunečníků, pro svou ojedinělost, vyžadoval pečlivou technickou přípravu realizace a vysoce odbornou montáž. Podobné projekty jsou pro odborníky ze společnosti Carl Stahl vždy vítanou výzvou. V projektu byly použity nerezové sítě X-TEND s velikostí oka ◊ 200 mm a průměrem lanka ø 2 mm.

Nerezový materiál je zárukou dlouhé životnosti a stálosti. Hlavy slunečníků proto tvoří rastr z nerezových síťí X-TEND® společnosti Carl Stahl, po kterých se budou rostliny popínat. Tyto sítě byly záměrně zvoleny pro svou vysokou odolnost a stálost, kterou garantuje nerezová ocel tř. AISI 316. Tato odolává i agresivnějším prostředím, jako je například předpokládaná trvalá vlhkost a působení rostlin.

Posezení pod zeleným slunečníkem bude zejména v horkých letních dnech příjemným zážitkem pro všechny kolemjdoucí. Jakmile nerezové sítě zcela porostou rostlinami, vytvoří chladivý stín a útočiště před prudkým sluncem. Zelené rostliny navíc pomáhají v rozpáleném centru města zvyšovat vlhkost vzduchu, pohlcovat prach a snižovat okolní teplotu. Na své si přijdou milovníci květin. Pro osazení zelených slunečníků byly zvoleny květoucí popínavé rostliny, které slunečníky nejen nádherně ozdobí, ale také provoní jejich okolí svými květy. Večerní posezení tak bude pro obyvatele města obzvláště romantickým zážitkem.

3D tvarování X-TEND® vyžaduje při vypínání a uchycení sítě vždy pečlivé a technicky správné postupy. Díky odborné montáži společností Carl Stahl bylo dosaženo esteticky dokonalého výsledku i v jemných detailech, jak si můžete prohlédnout v naší galerii.

Pokud i Vy hledáte nevšední a praktické řešení pro Váš projekt a hledáte spolehlivého partnera, obraťte se na nás. Rádi Vám poskytneme komplexní informace a poradíme o možnostech využití nerezových prvků právě ve Vašem projektu.

                                         
 

 
Reference


 


Zůstaňte s námi v kontaktu

Děkujeme za Váš zájem o naši práci. Snažíme se našim parterům pomáhat nejen na konkrétních projektech, ale také v jejich rozvoji.

Dovolte nám Vás inspirovat a informovat.

Občasník s novinkami
 
Oborové zajímavostiVíce ukázek realizací

Uložte si náš kontakt
QR