Zdařilá přeměna schodiště obytné budovy v Ottobrunnu
FacebookLinked in You TubePinterest
FacebookLinked in You TubePinterest
Architektura

Reference

 

Zdařilá přeměna schodiště obytné budovy v Ottobrunnu

Architekt: Gassner & Zarecky Architekten

Nerezová lanková síť X-TEND® od společnosti Carl Stahl, která je v tomto projektu kotvena od stropu po podlahu přes všech devět podlaží, plní na schodišti budovy Sternhaus v hornobavorském městě Ottobrunnu funkci vysoce bezpečné bariéry proti pádu osob. Nerezová síť jemně propojuje schody a podlažní podesty rekonstruovaného schodiště budovy z roku 1960 a poskytuje tak nejen ochranu, ale je i výrazným moderním prvkem interiéru stavby.

Schodiště se po přestavbě zcela proměnilo. Studio Gassner & Zarecky Architekten dalo interiéru moderní a svěží vzhled. Živá žlutá barva kontrastuje s bílými a šedými tóny; různé barvy pomáhají při orientaci mezi podlažími. Harmonickým doplňkem celkového ztvárnění je vertikální ochrana proti pádu kotvená přes schodiště shora dolů, vyrobená ze sítě X-TEND® společnosti Carl Stahl. Jemná nerezová síť se elegantně snoubí s lichoběžníkovou šachtou a poskytuje interiéru dojem otevřenosti a lehkosti. Síť v černém provedení je vizuálně nenápadná, a přesto je výrazným prvkem v rámci celkového designu. Díky transparentnímu vzhledu působí madla zábradlí, zavěšená ke svislým lanovým vzpěrám nerezového lanového systému I-SYS®, jako by se vznášela v prostoru.


Pokud i Vy realizujete podobné projekty a hledáte zajímavé a nevšední řešení, napište nám. Rádi Vám s řešením Vašeho projektu pomůžeme. Hezký den.


                                         
 

 
Reference


 


Zůstaňte s námi v kontaktu

Děkujeme za Váš zájem o naši práci. Snažíme se našim parterům pomáhat nejen na konkrétních projektech, ale také v jejich rozvoji.

Dovolte nám Vás inspirovat a informovat.

Občasník s novinkami
 
Oborové zajímavostiVíce ukázek realizací

Uložte si náš kontakt
QR