Žilina má novou atrakci. Na vrchu Dubeň otevřeli unikátní vyhlídkovou věž.
FacebookLinked in You TubePinterest
FacebookLinked in You TubePinterest
Architektura

Reference

 

Žilina má novou atrakci. Na vrchu Dubeň otevřeli unikátní vyhlídkovou věž.

Prvotní plány z roku 1995 na postavení vyhlídky se podařilo úspěšně k radosti všech turistů zrealizovat. Město vyhlídku postavilo prostřednictvím Oblastní organizace cestovního ruchu Malá Fatra. Rozhledna má sloužit jako prostor pro odpočinek a turistiku, v případě nepříznivého počasí ochrání návštěvníky přístřešek. Věž je přístupná celoročně a je možné se k ní dostat po turistických stezkách ze Zastrání a z Budatína.

Na vyhlídku byla vyhlášena v roce 2016 veřejná anonymní architektonická soutěž, do které se přihlásilo více než 40 soutěžících. Odbornou porotu nejvíce zaujal projekt architektů Ladislava Vikartovského a Gábora Nagye. Zhotovitelem stavby byla firma HSF System SK, s.r.o.

Práce na výstavbě vyhlídkové věže trvaly přibližně půl roku. Věž je vysoká 27,4 metru a má deset podlaží. První nadzemní podlaží je ve výšce 572 metrů nad mořem, nejvyšší bod věže je v nadmořské výšce 598 metrů. Vyhlídka je zhotovena z ocelové konstrukce a obložená dřevem. Funkci bezpečné bariéry proti pádu osob ve výplních zábradlí na schodištích a na ochozu vyhlídky plní nerezové sítě X-TEND® společnosti Carl Stahl.

Pokud i Vy realizujete podobné projekty a hledáte zajímavé a nevšední řešení, napište nám. Rádi Vám s řešením Vašeho projektu pomůžeme. Hezký den.

                                                                 
 

 
Reference


 


Zůstaňte s námi v kontaktu

Děkujeme za Váš zájem o naši práci. Snažíme se našim parterům pomáhat nejen na konkrétních projektech, ale také v jejich rozvoji.

Dovolte nám Vás inspirovat a informovat.

Občasník s novinkami
 
Oborové zajímavostiVíce ukázek realizací

Uložte si náš kontakt
QR