Carl Stahl dodává bezpečnostní sítě pro komunitní centrum Máj v Českých Budějovicích
FacebookLinked in You TubePinterest
FacebookLinked in You TubePinterest
Architektura

Reference

 

CARL STAHL NOVĚ DODÁVÁ BEZPEČNOSTNÍ SÍTĚ PRO KOMUNITNÍ CENTRUM MÁJ ČESKÉ BUDĚJOVICE


Naše společnost zvítězila ve výběrovém řízení na dodavatele bezpečnostních sítí pro komunitní centrum na sídlišti Máj v Českých Budějovicích. Hlavní kritéria pro výběr dodavatele byla spolehlivost, vysoká kvalita produktu i vlastní instalace, rychlost dodání, návrh řešení, dodání statického výpočtu a samozřejmě certifikace pro zajištění pádu osob.

Ve všech zmíněných požadavcích splnila společnost Carl Stahl kritéria více než nadstandardně, což se potvrdilo také při přejímce dokončeného díla, kdy byla kvalita vybraného dodavatele oceněna nejvyšším možným hodnocením – VYSOKÁ KVALITA. Podle slov stavbyvedoucího byly pro dané hodnocení zásadní zejména tyto faktory: celkový průběh spolupráce během dané realizace, více jak 100% pracovní nasazení zkušeného montážního týmu, schopnost flexibilně reagovat na nenadálé situace na stavbě, samotná kvalita dodaného produktu včetně všech potřebných certifikací - především evropské certifikace ETA.

Pro zmíněný projekt jsme použili cca 1800 m2 nerezových sítí X-TEND o velikosti oka MW120 při průměru lana 2 mm, které byly především určeny pro zajištění proti pádu osob po téměř celém obvodu budovy a dále u všech schodišť v celém objektu. Uvedený typ sítí X-TEND míněno velikost oka 120 mm, dosáhl značné vzdušnosti celé stavby při dodržení 100% bezpečnosti proti pádu osob. Uvedené sítě budou také v budoucnu sloužit jako podpůrná konstrukce pro popínavou zeleň, která je osázena ze dvou stran budovy. Tato zeleň umožní uživatelům budovních prostor zcela přírodní zastínění, které především ocení v letních měsících, kdy je v této části republiky dlouhodobě slunečné počasí.

Za zmínku stojí také použití nerezové sítě X-TEND na střeše budovy, kde se nachází otevřené multifunkční hřiště. V návrhu jsme počítali s intenzivním využitím sítí při různých sportovních aktivitách. Použili jsme nerezové sítě X-TEND o velikosti oka MW40 při průměru lanka 2 mm. Velikost oka 40 mm zajišťuje zamezení průniku tenisového míčku na všudypřítomné okolní komunikace. Průměr lanka 2 mm plní funkci bezpečnostní, zamezuje poškození nerezových lan sítí i případnému pádu hráčů.

Celkový výsledek posuďte sami! Podělte se s námi o své názory týkající se celého provedení, své hodnocení, postřehy či dotazy můžete psát na parizek@carlstahl.cz.
 
                                                                                           
 
 
Reference
 


 


Zůstaňte s námi v kontaktu

Děkujeme za Váš zájem o naši práci. Snažíme se našim parterům pomáhat nejen na konkrétních projektech, ale také v jejich rozvoji.

Dovolte nám Vás inspirovat a informovat.

Občasník s novinkami
 
Oborové zajímavostiVíce ukázek realizací

Uložte si náš kontakt
QR