Carl Stahl dokončil realizaci bezpečnostního schodiště sportovní haly Letná
FacebookLinked in You TubePinterest
FacebookLinked in You TubePinterest
Architektura

Reference

 

CARL STAHL DOKONČIL REALIZACI BEZPEČNOSTNÍHO SCHODIŠTĚ SPORTOVNÍ HALY LETNÁ


Naše společnost zrealizovala letos v září stavbu hlavního schodiště sportovní haly Letná. Původní projekt dovedli technici firmy Carl Stahl společně s architekty projektu ing. arch. Bartouškem a ing. arch. Bednaříkem k netradičnímu řešení, zajišťující bezpečnosthlavního schodiště pomocí nerezových sítí X-TEND.

V hlavní roli nerezová síť X-TEND


Původní provedení v podobě použití šikmého nerezového zábradlí kotveného přímo do schodnic, kde byla použita nerezová síť X-TEND pouze jako výplň nerezového zábradlí s madly proti pádu, bylo nahrazeno efektivním a cenově příznivějším provedením v podobě jedné průběžné nerezové sítě X-TEND vedené středem, přímo mezi rameny schodiště, a to vcelku od 4. NP až po 1. NP.

Carl Stahl zohledňuje jak kvalitní provedení, tak i konečnou cenu


Nezbytně nutná madla jsou kotvena z jedné strany do obvodové železobetonové konstrukce, a ve středové části spolu s druhou stranou schodiště jsou madla zavěšena pouze na čtyřech nerezových lanech. Díky tomuto řešení vzniklo velice subtilní a efektivní řešení, které je plně v souladu s naší i evropskou legislativou. Díky absenci valné části ocelové konstrukce je dodané řešení méně finančně náročné narozdíl od standardního provedení zábradlí.

Výsledek našeho společného snažení, v kooperaci se společností Konsorcium – KOVO, která byla naším dodavatelem madel a sloupků ostatních ocelových částí navazujících zábradlí, můžete posoudit sami. Inspirujte se řešením Carl Stahl do dalších projektů i vy.

Rádi bychom touto cestou také poděkovali sdružení generálního dodavatele stavby, konkrétně společnostem Metrostav a.s., divize 3 a HOCHTIEF CZ a. s., divize Pozemní stavby Čechy za příkladnou spolupráci po celou dobu realizace.

S přáním pěkného dne

David Pařízek
Prodej

GSM: +420 602 234 510
email: parizek@carlstahl.cz
 
                 
 
 
Reference
 


 


Zůstaňte s námi v kontaktu

Děkujeme za Váš zájem o naši práci. Snažíme se našim parterům pomáhat nejen na konkrétních projektech, ale také v jejich rozvoji.

Dovolte nám Vás inspirovat a informovat.

Občasník s novinkami
 
Oborové zajímavostiVíce ukázek realizací

Uložte si náš kontakt
QR