Carl Stahl - Přestavba a přístavba pavilonu vodního ptactva na pavilon evoluce v Zoo Ostrava
FacebookLinked in You TubePinterest
FacebookLinked in You TubePinterest
Architektura

Reference

 

PŘESTAVBA A PŘÍSTAVBA PAVILONU VODNÍHO PTACTVA NA PAVILON EVOLUCE V ZOO OSTRAVA


Naše společnost získala největší zakázku v oblasti Zoologických zahrad. Jedná se o exteriérovou voliéru šimpanzů a papoušků společně s interiérovými výběhy šimpanzů, kočkodanů a dalších, které jsou součástí Projektu Pavilon Evoluce v Zoologické zahradě města Ostravy.

Soutěžní cena tohoto projektu byla 103 mil. Kč, kde značnou část tohoto rozpočtu tvoří rozpočet námi dodávaných řešení, které navrhl atelier GHM vedený panem Ing. Arch. Dybalíkem.

Voliéra je stavěna pro chované zvíře – Šimpanz učenlivý. V současné době jich je v chovu 4 kusy, ale počítá se s rozšířením cca na 10 ks. Velikost voliéry má být u venkovního výběhu cca 47x30 m s výškou cca 16 m, plně samonosné stabilní zastřešení membránového typu se středovými sloupy. Mají požadavek na co největší vnitřní objemový prostor. Realizace zastřešení a stěn bude provedena na klíč pomocí nerezových sítí X-TEND, včetně statického výpočtu, 3D modelu a papírového modelu, včetně návrhu tvaru voliéry. Objednavatel požaduje garanci zamezení úniku zvířete a garanci životnosti min. 62 měsíců (životnost min. 20 let).

Ostravská voliéra pro šimpanze má být největší voliérou v Evropě – 2890 m2. Kromě voliéry pro šimpanze se bude provádět montáž nerezové sítě pro papoušky – 165 m2 a kočkodany – 79 m2.
 
                                                                                                                                                                                                                                                                         
 
 
Reference
 


 


Zůstaňte s námi v kontaktu

Děkujeme za Váš zájem o naši práci. Snažíme se našim parterům pomáhat nejen na konkrétních projektech, ale také v jejich rozvoji.

Dovolte nám Vás inspirovat a informovat.

Občasník s novinkami
 
Oborové zajímavostiVíce ukázek realizací

Uložte si náš kontakt
QR