Carl Stahl - Aktuální zprávy
FacebookLinked in You TubePinterest
FacebookLinked in You TubePinterest
Architektura

Co je u nás v architektuře nového

Vítejte na naší „nástěnce“, kde Vám představujeme výběr ze zajímavostí a novinek. Jako vždy, realizujeme spoustu projektů, které jsou náročné ale zároveň velmi zajímavé. Velmi aktivní jsme ve všech třech oblastech. Připravujeme velkoplošné treláže k řízenému ozelenění, zabezpečujeme schodiště, šachty, budujeme voliéry a realizujeme designové nerezové interiéry. Ve volných chvílích pro Vás připravujeme e-mailový seriál o možnostech nerezových sítí, který právě probíhá. Vše naleznete níže na stránce. Přejeme Vám hezký den.

AKTUÁLNĚ

Ve Výškách s Carl Stahl


Přečtěte si ty nejzajímavější novinky v našem Newsletteru


3/2023: Svobodný a bezpečný prostor Montessori / Voliéra ptáků u pavilonu Sečuán v pražské ZOO otevřena / Nerezové sítě X-TEND v Aqualand Moravia / Projekt: Membránové zastřešení typizované čerpací stanice / Zabezpečení vjezdu do podzemní garáže BB-Centra v Praze / Bílé nerezové sítě na Malé Straně / Zeleň v rozpáleném městě nic nenahradí / 12+ tipů kam na výlet a letní soutěž

2/2023: Televizní věž Vilnius, Litva / Flinders University Bridge, Austrálie / Membránové zastřešení amfiteátru školy / Nové sídlo firmy VAK, Vyškov / Golden Gate Bridge, USA / Video: FRAMEWORKX XT4

1/2023: Projekt: Lávka u Dock in Three / Nová kancelář projekčního oddělení v The Blox v Praze / Bílé sítě v projektu taneční školy / Novinka: ADAPTEX WAVE, adaptivní stínící textilní fasády / Rady a tipy: nerezová lana I-SYS / Video: X-TEND slaví 30 let

2/2022: Projekt: K35 / 3D tvarosloví sítí / nová ETA / Novinka: FRAMEWORKX XT4- kombinace dřeva a nerezové oceli / X-LED: Mediální fasády / Téma: Řízený růst rostlin. / Produkt: Membránová zastřešení a jejich údržba

1/2022: X-LED: Největší 360° obrazovka na světě / Projekt: nejdelší visutý most ve Francii / Novinka: FRAMEWORKX - rámové řešení zábradlí připravené k instalaci / GREENCABLE video o ozelenění měst a další zajímavosti


Tipy "kam na výlet" a soutěž o roční rodinné vstupné do ZOOKrásné počasí doslova vybízí k výletům. Přinášíme inspiraci zajímavých míst z celé republiky, kam vyrazit, užít si trochu přírody a něco zažít. Pošlete nám z tohoto výletu fotku a vyhrajte roční rodinné vstupné do Vámi vybrané české ZOO. Přejeme krásné léto a hodně zábavy na cestách.

12+ tipů na výlet a pravidla soutěže zde
 

Náš nerezový systém pro ozelenění GREENCABLE® byl nominován na cenu DETAIL Product Award 2023Se systémem pro ozelenění GREENCABLE® významně přispíváme k tomu, aby naše města byla zelenější a aktivně tak působíme proti efektu tepelného ostrova v urbanizovaných oblastech. GREENCABLE - Ozelenění fasád pro chlazení budov a zpříjemnění městského klimatu.

Více zde
 

Frameworkx® XT4 - kombinace dřeva a nerezové oceli již v prodejiNový FRAMEWORKX XT4 reaguje na aktuální trendy a snoubí vůbec poprvé bezpečnost s elegancí a teplem přírodního materiálu. Rámový systém je vyráběn pouze z kvalitního dřeva z regionálních lesů. Kromě masivního dubu jsou používána i dřeva s podobnými vlastnostmi, jakými jsou jasan a buk. Díky individuálnímu růstu stromů je každý kus zcela jedinečný a stane se tak dominantou každého interiéru.

Více zde
 

ETA-22/0257: Nová certifikace X-TEND ke stažení3. listopadu 2022 jsme pro naše produkty konečně obdrželi nové „Evropské technické schválení“ s číslem ETA-22/0257. Zahrnuje veškeré aktuální produkty a komponenty, které se používají pro nerezové sítě X-TEND a jejich instalace a poskytuje nám tak v rámci Evropy nezanedbatelnou konkurenční výhodu. Nové ETA zajišťuje shodu s nejnovějšími Evropskými stavebními předpisy pro tyto aplikace. Po více než 4 letech testování, zpráv a výměn poznatků s pověřenými orgány, tak nastavujeme v rámci Evropy nové standardy.

Více zde
 

Frameworkx® - rámové řešení připravené k instalaciProduktová novinka nabízí systémové řešení zábradlí, které spojuje snadnou přípravu, snadné pořízení a snadnou instalaci na naše i vaše rámy. FRAMEWORKX dodáváme v klasickém nerezovém provedení nebo libolném odstínu RAL. Je schválen dle norem Z 14.7-506 a ETA-13/0650 a jedná se tak o extrémně bezpečné řešení.

Více zde
 

Fotograf na cestách po našich nejlepších realizacíchJiž brzy Vám začneme postupně představovat naše nejzajímavější projekty napříč republikou, ke kterým jsme vyslali profesionálního fotografa. Čtrnáct dní po krajích českých a tisíce stisknutí spouště. Už jsme výběr z fotek viděli a stojí to opravdu za to. Těšit se můžete i na zajímavé příběhy jednotlivých nafocených realizací.

Pokud ještě neodebíráte (nebo neotvíráte) náš newsletter, promyslete to ještě jednou. Doteď to bylo hodně dobré, ale odteď to s novými fotkami bude ještě lepší. Přihlásit k odběru se můžete v úvodu této stránky.

 

Radujeme se z dalšího vítězství ve Stavbě rokuNová voliéra La Pampa v ostravské ZOO, jíž jsme spoluprojektovali a dodávali, zvítězila v prestižní architektonické soutěži Stavba roku 2021. Vstupte a užijte si bezprostřední blízkost zvířat v největší průchozí voliéře v ZOO.

Více zde
 

E-mailový seriál o nekonečných možnostech nerezových sítí Carl StahlPorovnejte rozdíly v 5. dílu seriálu a zjistěte, že klíčová je nejen kvalita samotného produktu, ale i komplexní přístup k přípravě a realizaci Vašeho projektu.


4. díl seriálu je o tom nejcennějším co (pro Vás) máme. V tomto dílu naleznete přehled služeb, kterými náš projekční tým umí podpořit Váš tým. Od vizualizací přes studie až po zpracování prováděcí dokumentace.


Ve 3. dílu seriálu o sítích se dostáváme k tomu nejzásadnějšímu. Ke strukturálním výpočtům, zatěžovacím stavům, nosným zatížením, tedy službám statické analýzy. Váš projekční tým podpořený tím naším.


2. díl seriálu je nabitý informacemi a určitě by Vám neměl ujít. Plně porostlá velkoplošná treláž, zatížená na rostlinách sněhem a námrazou, bičovaná vichřicí, ale přitom designově tvarově přizpůsobená. A stále jako nová.


V 1. dílu seriálu jsme Vám představili široké spektrum použití sítí X-TEND v exteriéru i interiéru. Pochlubili jsme se dlouhou životností, bezúdržbovostí, vysokou pevností, vzdušností, ale také moderním designem a barvami.

Nerezová síť X-TEND® a světelné instalace X-LED® otevírají neomezené možnosti pro design v architektuřeInspirujte se širokou škálou použití nerezových sítí X-TEND® a světelných instalací X-LED® v našem videu. Nerezové sítě jsou tvarově vysoce flexibilní a rozměrově neomezené. Otevírají tak pro design v architektuře prakticky neomezené možnosti!

Více zde

NEREZOVÉ SÍTĚ X-TEND® SPOLEČNOSTI CARL STAHL NA PRESTIŽNÍ MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽI MIES VAN DER ROHE AWARD 2017V letošním roce je do soutěže o Cenu Evropské unie za současnou architekturu - Mies van der Rohe Award Komorami architektů České a Slovenské republiky nominováno celkem 10 nejlepších českých staveb posledních dvou let.

Společnost Carl Stahl & spol, s.r.o. se podílela na realizaci 2 z nich. Více se dočtete v našem článku.


Více zde

Ozelenění staveb - estetické a funkční řešení, které má čím překvapitZ obydlených oblastí i okolní krajiny se po desetiletí postupně vytrácí zeleň. Tento jev s sebou přináší vážné klimatické změny. O tom, jak je můžeme mírnit a současně esteticky zhodnotit naše okolí, se dočtete v článku o ozeleňování budov, který je doplněn mnoha fotografiemi našich realizací.

Carl Stahl systémy na ozelenění budov – nerezové sítě X-TEND®, lanové sestavy I-SYS® a variabilní lanový systém GREENCABLE®.


Více zde

Přednášeli jsme na Stavební fakultě ČVUT15.prosince 2016 jsme opět navštívili stavební fakultu ČVUT v Praze s technickou interaktivní přednáškou a předáním zkušeností týmu Carl Stahl dorůstající generaci architektů. Věříme, že načerpané informace studenti zúročí v jejich budoucí úspěšné kariéře.

Více zdeJak ohlídat technický návrh bezpečnostního zábradlíNejste si jistí, jak přesně má vypadat technický návrh a provedení bezpečnostního zábradlí? Bojíte se, že opomenete nějakterá bezpečnostní pravidla? Pak neváhejte a přečtěte si o této problematice více!

Více zde

Bezpečné zábradlí - co musí splňovat?Rádi byste si pořídili bezpečné zábradlí pro váš dům, byt, kancelářskou či jinou budovu? Nebo řešíte ve vašem projektu bezpečnostní prvky proti pádu osob jako jsou konstrukce zábradlí?

Více zde

Carl Stahl v živém vysílání na ČT2Podívejte se na ukázku fotek z živého vysílání z Dobrého rána na ČT2 21.10.2015, kde naši kolegové pan Dominik Kubik a Ing. Jan Hadač mluvili o problematice jištění nákladu na cestách.

Více zde

Zúčastnili jsme se výstavy v Galerii Jaroslava FragneraZúčastnili jsme se výstavy v Galerii Jaroslava Fragnera - BIENÁLE EXPERIMENTÁLNÍ ARCHITEKTURY #2, která se konala: 3.9. - 18.10.2015.

Více zde

virtuální prohlídky realizacíPřipravili jsme pro vás virtuální prohlídky realizací. Stačí kliknout a vše si můžete prohlídnout zblízka, jako byste byli na místě osobně.

Více zde

Barevné sítěPovrch lana z ušlechtilé oceli je rovnoměrně uzavřen dekorativní polymerovou vrstvou (kombinace polyesteru a aminové pryskyřice), nanesenou speciální metodou, a vytvrzen za stanovené teploty na povrch s vysokou mechanickou a chemickou odolností.

Více zde

O Vaše postřehy opravdu stojímeRádi bychom znali váš názor. Ohodnoťte nás, prosím! Vše během 1 minuty zde.

Více zde