Dynamický růst projekčního oddělení Carl Stahl | Carl Stahl Architektura

NEREZOVÉ SÍTĚ, NEREZOVÁ LANA A MEMBRÁNOVÉ KONSTRUKCE

Aktuálně

Dynamický růst projekčního oddělení Carl Stahl

Projekční oddělení firmy Carl Stahl funguje napříč firmou jako podpora obchodníků v divizích architektury, zdvihací techniky i jištění osob. S narůstajícím počtem požadavků a projektů se oddělení v posledních měsících dynamicky rozšířilo. Rozrostlo se o další působiště v Praze Dejvicích, nové zaměstnance, software, portfolio služeb a také země, kam naše projekty dodáváme.

“Za uplynulý rok 2022 jsme pracovali na 51 projektech do celkem 11 zemí. Zadání projektů a jejich rozsah se pokaždé značně liší. Občas počítáme X-LED světelné fasády do Kataru či bezpečnostní sítě na zábradlí mostů do USA či Indie, jindy je to architektonický návrh membránového zastřešení pro venkovní učebnu v Praze. Často jde o kompletní projekt voliéry do zoologické zahrady v ČR, na Slovensku, v Německu či jinde mimo Evropu. Nezřídka kdy počítáme, navrhujeme a kreslíme kotevní body pro jistící systémy nebo mobilní vysoko tonážní jeřáby”, shrnuje Ing. arch. Ing. Andrea Vášková, vedoucí kanceláře v Dejvicích.

Náš projekční tým jsme rozšířili o architekty, statiky, projektanty, konstruktéry i rozpočtáře. Otevřeli jsme proto novou pobočku v pražských Dejvicích. Jsme tak schopni reagovat na nové poptávky rychleji a s novými posilami se nezalekneme ani rozsáhlých projektů. “Místo katalogových řešení nabízíme zákazníkům individuální přístup a originální zpracování jejich představ. Každý projekt přináší nové výzvy a nás baví je řešit. Hlavní náplní naší práce jsou návrhy architektonických řešení, statické analýzy, zpracování dokumentace pro stavební povolení, pro provedení stavby včetně rozpočtu či výrobní dokumentace. S rozšířeným týmem přichází také rozšíření portfolia služeb, a to především v oblasti architektury a urbanismu”, doplňuje za vedení Ing. arch. Ing. Andrea Vášková.

PROJEKT:Bolt Tower, Ostrava-Dolní Vítkovice
APLIKACE:zábradlí, zabezpečení
PRODUKT:X-TEND CXE ◊ 80 mm, Ø 1,5 mm
AUTOR:Ing. arch. Josef Pleskot
FOTO:Archiv Carl Stahl

FOTOGALERIE