Světelné sítě pro mediální plochy, LED fasády a LED podhledy | Carl Stahl Architektura

NEREZOVÉ SÍTĚ, NEREZOVÁ LANA A MEMBRÁNOVÉ KONSTRUKCE

UAE, Dubai, Global Village Park
Světelná show a inzertní plocha na konstrukci velkého kola.
KR, Changwon, Amaranth
Světelná plastika květu Amarant.
Previous slide
Next slide

SVĚTELNÉ SÍTĚ X-LED®

INOVATIVNÍ ŘEŠENÍ, KTERÉ ROZZÁŘÍ VÁŠ PROJEKT I PODNIKÁNÍ

Působíte v oboru reklamy, marketingu nebo správy budov? Hledáte pro svůj byznys inovativní cesty, jak zviditelnit sebe, svoji firmu či produkt? Rádi byste rozzářili fasádu domu svého projektu, ale nechcete žádné polovičaté řešení? Posviťte si na cestu k novým řešením převratným výrobkem společnosti Carl Stahl – světelnými sítěmi X-LED, architektonickým prvkem, který nabízí celou řadu aplikací.

Katalog produktů

velikost: 9,6 MB

Zkušenosti

Německá kvalita a preciznost od roku 1994 v České republice a na Slovensku.

Jedinečná výroba na míru

Nikdo neprovede dílo v tak dokonalém detailu jako Carl Stahl. Za tím si stojíme.

Certifikace ETA-22/0257

Jediné na trhu schválené jako ochrana proti pádu pro vertikální i horizontální použití.

Od návrhu po realizaci

Nabízíme kompletní služby od plánování a projektového řízení až po montáž a servis.

Krátké dodací termíny

Díky vlastní výrobě všech nerezových komponentů dodáváme velmi rychle. 

Včas a v perfektní kvalitě

Projektoví manažeři plánují, dohlížejí a koordinují všechny kroky instalace.

MOŽNOSTI APLIKACE

Nerezové sítě X-TEND jsou inovativním konstrukčním prvkem, který kombinuje ochranu s estetickým designem i praktičností. Sítě lze bez obav aplikovat jak uvnitř, tak venku. Mimo jiné se nerezové sítě používají jako výplň zábradlíhorizontální nebo vertikální ochrana proti pádu, přepážky, fasády, systémy pro ozelenění stěn nebo jako flexibilní designové prvky

Světelné LED moduly promění nerezovou síť na obrazovku, od různých vzorů osvětlení až po pohyblivá videa. Do rastru sítě lze také instalovat různé designové doplňky. Například plastové, kovové či jiné prvky či flitry různých tvarů a barev a to fixně nebo mobilně a umocnit je LED světelným efektem. Fantazii se meze nekladou. Použijte ve svém projektu nerezové sítě X-TEND, které jsou lehké, vzdušné a současně pevné s nosností několika tun.

LED zábradlí a bariéry proti pádu

Zábradlí a jejich výplně jsou důležitou a různorodou oblastí použití pro nerezové sítě a lana Carl Stahl. Námi dodané bariéry slouží jako vysoce bezpečné a designové zabezpečení všude tam, kde hrozí pád osob nebo předmětů a současně splňují konstrukční požadavky na nízkou vlastní hmotnost. Naše nerezové komponenty jsou jako jediné na trhu technicky schválené jako ochrana pro pádu, ETA-22/0257.

Nerezové světelné sítě X-LED jako výplně zábradlí dodají zabezpečení mostů a lávek pro pěší a cyklisty zcela nový rozměr. Mohou se také proměnit v mediální plochu.

Oblíbené je zafrézované LED osvětlení v madle zábradlí, které nerezové sítě efektně nasvítí a může také zcela převzít úlohu osvětlení pěší komunikace.

Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Mediální plochy

Interiérová i exteriérová světelná inzertní plocha pro obrazy či videa, která současně může sloužit také jako certifikovaná bariéra proti pádu osob a předmětů.

V Praze jsme zajišťovali statický výpočet pro největší 360°obrazovku na světě na Torch Tower v Kataru. Na gigantické ploše 11 000 metrů čtverečních je instalováno 160 000 LED bodů a 3 000 metrů čtverečních nerezových sítí X-TEND o velikost ok 300 mm.

Působíte v oboru reklamy, marketingu nebo správy budov? Hledáte pro svůj byznys inovativní cesty, jak zviditelnit sebe, svoji firmu či produkt? Pak je X-LED tím pravým pro Vás.

LED fasády

Barevné dynamické LED osvětlení zvýrazní designové instalace a dotvoří zamýšlenou scénu během stmívání a noci.

Aby bylo dosaženo požadovaného efektu, nerezové sítě lze dodat v jakémkoliv odstínu RAL. Do rastru nerezové sítě nebo lan lze instalovat různé designové doplňky. Například plastové, kovové či jiné prvky či flitry různých tvarů a barev a to fixně nebo mobilně. Na síti lze také ilustrovat nejrůznější vzory a motivy pomoci vetkaných pruhů. Fantazii se meze nekladou. Nerezová síť může sloužit současně jako odolná treláž pro popínavé rostliny, která bude v noci osvícená.

Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

LED podhledy

LED světelné podhledy pro kreativní, individuální design nebo jako moderní alternativa funkčního osvětlení.

LED plastiky

Trojrozměrnost a flexibilita nerezové světelné sítě umožňují navrhovat jedinečné světelné instalace všech tvarů a velikostí.

Previous slide
Next slide

MATERIÁL

X-LED sestává z vysoce výkonných LED diod připojených k uzlům nerezové sítě X-TEND z vysoce kvalitních lan z nerezové oceli DIN 1.4401/AISI 316. Jednotlivé světelné body jsou stanoveny individuálně tak, aby se mezery a počet osvětlovacích prvků mohly lišit v závislosti na požadavcích zákazníka.

X-LED světelná lávka pro pěší Long Beach, USA

TECHNIKA

Různé typy vysoce výkonných LED modulů s intenzitou až 42 cd.

FLEXIBILITA

Pružný rastr sítě umožňuje lehké, subtilní dvou a trojrozměrné konstrukce s mimořádně vysokou nosností a dlouhými rozpětími ve vztahu k nízké hmotnosti materiálu X-TEND. Síť si zachovává svůj tvar a vzhled po neomezenou dobu a tak je garancí kvality vhodné pro dlouhodobé používání.

BEZPEČNOST

X-TEND prochází pravidelným interním a externím testováním. Průběžné kontroly výroby v souladu s předepsaným plánem zkoušek jsou podloženy pravidelnými kontrolami nezávislými zkušebními ústavy, aby se zajistila shoda s evropským technickým schválením ETA.

NÁŠ TÝM - PRO PODPORU TOHO VAŠEHO

Carl Stahl se jako systémový partner podílí na významných projektech v oblasti architektury po celém světě. S mnohaletými zkušenostmi a vysokou úrovní odbornosti nabízíme komplexní služby od plánování a projektového řízení až po montáž a uvedení do provozu.

Naší hlavní doménou je podpora architektů, projektantů a stavitelů při projektování konstrukcí z nerezových lan a sítí a membránových konstrukcí. V úvodní fázi pomáháme skicovat a digitálně vizualizovat zajímavé nápady a vytvářet architektonické studie. Následuje statická analýza se zohledněním veškerých zatížení a specifik návrhu dle platné legislativy (v příslušné zemi) a zpracování jednotlivých fází dokumentace dle požadavku klienta (dokumentace pro stavební povolení, prováděcí dokumentace, výrobní dokumentace včetně tvorby střižných plánů nerezových sítí pro výrobu, dokumentace skutečného provedení stavby). 

David Pařízek
Jakub Šesták
Václav Luzar
Andrea Vášková
Matěj Kvapil
Eliška Prokůpková
Lukáš Richter
Monika Hamidovič
Previous slide
Next slide

SJEDNEJTE SI SCHŮZKU

Rádi Vám osobně představíme naši práci a program podpory partnerů. Pomůžeme Vám zorientovat se v úžasných možnostech práce s nerezovými lany a sítěmi nebo membránami a v našich odborných službách.

Připravili jsme pro Vás profesionálně zpracovanou sadu dokumentů pro podporu Vašich projektů.
CAD data, certifikáty k produktům, katalogy, brožury s inspiracemi pro všechny aplikace a další soubory, vše na jednom místě.