Časté dotazy k nerezovým sítím a membránám | Carl Stahl Architektura

NEREZOVÉ SÍTĚ, NEREZOVÁ LANA A MEMBRÁNOVÉ KONSTRUKCE

Časté dotazy

Odpovídáme na nejčastější otázky našich zákazníků k nerezovým sítím a membránám. Zjistěte více o našich produktech a službách. 

Jaká je cena sítě nebo membrány za metr čtvereční?

Cenu sítí můžete okamžitě získat v softwarovém nástroji pro tvorbu stavebních rozpočtů KROS, kde jsou naše materiály zahrnuty. Pokud nám pošlete orientační rozsah, přibližnou cenu Vám připravíme téměř obratem.

 

Jaký je termín montáže od závazné objednávky nebo podepsání smlouvy?

Nejčastěji realizujeme projekty do 3-4 týdnů od objednání, ale lhůta se může mírně lišit v závislosti a rozsahu aktuálních kapacit montážního týmu.

 

Provádíte vždy montáž nebo si můžu objednat jen materiál?

Jsme realizační firma. Montáž provádíme obvykle sami. Díky zkušenostem a jedinečné technologii dodáváme čisté a bezchybné realizace rychle a bezproblémově naším montážním týmem. Naši projektoví manažeři plánují, dohlížejí a koordinují všechny kroky instalace a dbají na to, aby byly dokončeny včas a perfektní kvalitě.

Jakými certifikacemi a atesty disponujete?

Jako jediní na trhu jsme držitelé certifikace ETA 2022 na všechny komponenty z našeho sortimentu. Ke všem komponentům můžeme poskytnout technické listy. Pracovníci montáží jsou pravidelně školení na práci ve výškách a na BOZP.

 

Jakou dáváte záruku? Na materiál? Na celé dílo?

Standardní záruka je 2 roky, ale v případě velkých staveb i 5 let. Pokud nejsou naše produkty mechanicky poškozeny, nemůže se jim po dekády nic stát.

Provádíte statická posouzení a zpracováváte návrhy řešení?

Disponujeme vlastním projekčním týmem, který navrhne řešení, staticky ho posoudí a vytvoří požadovanou dokumentaci k projektu. Provádíme rozpracování projektů, pokud nejsou kompletní.

 

Do jakých materiálů lze sítě kotvit?

Vhodný je jakýkoliv pevný materiál, který přenese síly od předepnuté nerezové sítě. Sítě kotvíme i přes zateplení, podhledy či sádrokarton, pokud je zabezpečená příprava, a také do designových prvků fasády, přiznaného betonu či do ocelových konstrukcí.

 

Můžeme se setkat? Zvládneme vše vyřešit během prvního setkáni?

Zavolejte nám nebo napište. Setkáte se s naším specialistou, který bude schopen Vám zodpovědět všechny otázky a na základě jednání okamžitě stanovit indikativní cenovou nabídku a návrh řešení. Zveme Vás k nám do kanceláří ve Vinoři či Dejvicích, rádi se setkáme i u Vás nebo přímo na stavbě.

 

MATERIÁL

X-TEND je vyroben z vysoce kvalitních lan z nerezové oceli DIN 1.4401/AISI 316. Lana jsou propojována pomocí pocínovaných měděných (typ CX) nebo nerezových svorek (typy CXE a CXS).

TROJROZMĚRNOST

Jedinečná síťová struktura je vhodná pro dvou nebo trojrozměrné aplikace. Inteligentní kombinace lanek z nerezové oceli a objímek je klíčem k široké škále geometrií konstrukcí našich lanových sítí.

FLEXIBILITA

Pružný rastr sítě umožňuje lehké, subtilní konstrukce s mimořádně vysokou nosností a dlouhými rozpětími ve vztahu k nízké hmotnosti materiálu X-TEND. Síť si zachovává svůj tvar a vzhled po neomezenou dobu a tak je garancí kvality vhodné pro dlouhodobé používání.

BEZPEČNOST

X-TEND prochází pravidelným interním a externím testováním. Průběžné kontroly výroby v souladu s předepsaným plánem zkoušek jsou podloženy pravidelnými kontrolami nezávislými zkušebními ústavy, aby se zajistila shoda s evropským technickým schválením ETA (proklik do pdf ETA v cz).

NÁŠ TÝM - PRO PODPORU TOHO VAŠEHO

Carl Stahl se jako systémový partner podílí na významných projektech v oblasti architektury po celém světě. S mnohaletými zkušenostmi a vysokou úrovní odbornosti nabízíme komplexní služby od plánování a projektového řízení až po montáž a uvedení do provozu.

Naší hlavní doménou je podpora architektů, projektantů a stavitelů při projektování konstrukcí z nerezových lan a sítí a membránových konstrukcí. V úvodní fázi pomáháme skicovat a digitálně vizualizovat zajímavé nápady a vytvářet architektonické studie. Následuje statická analýza se zohledněním veškerých zatížení a specifik návrhu dle platné legislativy (v příslušné zemi) a zpracování jednotlivých fází dokumentace dle požadavku klienta (dokumentace pro stavební povolení, prováděcí dokumentace, výrobní dokumentace včetně tvorby střižných plánů nerezových sítí pro výrobu, dokumentace skutečného provedení stavby). 

David Pařízek
Jakub Šesták
Václav Luzar
Andrea Vášková
Matěj Kvapil
Eliška Prokůpková
Lukáš Richter
Monika Hamidovič
Previous slide
Next slide

SJEDNEJTE SI SCHŮZKU

Rádi Vám osobně představíme naši práci a program podpory partnerů. Pomůžeme Vám zorientovat se v úžasných možnostech práce s nerezovými lany a sítěmi nebo membránami a v našich odborných službách.

Připravili jsme pro Vás profesionálně zpracovanou sadu dokumentů pro podporu Vašich projektů.
CAD data, certifikáty k produktům, katalogy, brožury s inspiracemi pro všechny aplikace a další soubory, vše na jednom místě.