Membránové zastřešení, předsazené fasády a podhledy | Carl Stahl Architektura

NEREZOVÉ SÍTĚ, NEREZOVÁ LANA A MEMBRÁNOVÉ KONSTRUKCE

Previous slide
Next slide

Membránové konstrukce

Moderní prvek architektury s širokým uplatněním

Elegantní, krásné a lehké konstrukce, které překonávají velké vzdálenosti s minimální tloušťkou materiálu a minimem podporových konstrukcí. Tvarový návrh vychází z úzkého propojení požadavků klienta, tvaru dvojí křivosti a statiky. Tato symbióza tvaru a konstrukce snižuje hmotnost a tím i celkové náklady a dovoluje vytvářet lehké, nápadité a působivé formy architektury. Tvarové možnosti jsou téměř neomezené. Konstrukce vynikají dlouhou životností, odolností vůči povětrnostním vlivům, pevností a stálostí materiálu a vhodností do všech druhů podnebí. Materiál membrány může být jak plný, tak i perforovaný, stejně tak může mít nespočet různých barev, či být potištěn. Údržba je téměř minimální.

Dvoustrana inspirace

velikost: 2,8 MB
Previous slide
Next slide

Zastřešení

Elegantní zastřešení domácí terasy či velkorozponové zastřešení autobusového nádraží s minimem podpůrných konstrukcí. Nejen tyto aplikace jsou typické pro membránové konstrukce. Chrání proti povětrnostním vlivům, jsou originální a nepřehlédnutelné. Tvarové řešení hledáme vždy takové, které umožňují podmínky stavby z hlediska kotvení, které co nejvíce splní přání a požadavky klienta a které bude nejvíce efektivní z hlediska výsledných sil v konstrukci. Nejčastěji využíváme plné materiály, které zabrání i dešti.

Předsazené fasády

Pro stínění fasád nejčastěji využíváme perforovaných materiálů, které dovolí propustnost světla do interiéru, zároveň zamezí přímému pronikání slunečního svitu a dešťové kapky se díky vertikální poloze membrány nedostanou dovnitř. Využití může být různorodé, ať už se jedná o krytí pavlače či stínění kanceláří či učeben.

Previous slide
Next slide

Reklama

Velmi jednoduše potisknutelná plocha, která může být výbornou reklamou i na velkou vzdálenost. Materiál membrány je díky svým vlastnostem odolnější než běžné banery a zvládne tak lépe exteriérová zatížení. Membrány mají několik možností kotvení a mohou být jak v interiéru, tak v exteriéru, důležité je zohlednění ve statickém výpočtu všech příslušných zatížení.

Design

Je libo alternativní formy stínění či máte příliš mnoho hluku v interiéru? Materiál membrány může mít i výborné akustické vlastnosti na pohlcení hluku a díky svým neomezeným možnostem tvaru může vytvořit neopakovatelný design v interiéru. Membrány mají několik možností kotvení a mohou být jak v interiéru, tak v exteriéru, důležité je pouze zohlednění ve statickém výpočtu všech příslušných zatížení.

Previous slide
Next slide

Servis, opravy a profesionální čištění

Životnost textilie se pohybuje okolo 30 let. Doporučený každoroční servis zahrnuje celkovou kontrolu aktuálního stavu membrány. Zaměřujeme se především na jednotlivá dopnutí a revizi šroubových spojů a také čištění konstrukce. Po užití speciálního detergentu se membrána téměř nešpiní a je ještě odolnější.

V případě vandalismu nebo jiné příčiny poškození textilie jsme schopni membránu opravit tak, že tyto zásahy nebudou téměř viditelné. Samozřejmostí je zachování veškerých funkčních vlastností membrány.

PORADENSTVÍ

Hledáme s architekty a projektanty vhodná/ideální řešení na míru včetně detailů od samého začátku projektu. Posloucháme představy, přání a požadavky, diskutujeme, skicujeme, vytváříme 3D modely. Rádi si hrajeme a hledáme neotřelá řešení pro Vaše projekty. Naším cílem je minimalizace změn v dalších fázích projektu. Náš tým architektů, statiků, projektantů, konstruktérů je tu pro Vás.

PROJEKT A STATIKA

Navržená a odsouhlasená řešení Vám staticky spočítáme a navrhneme (dle platné legislativy). Preferujeme návrh membrán společně s podkonstrukcí, neboť tím značně šetříme finance investora. Dokumentaci zpracováváme ve všech stupních/fázích. Kombinujeme různé softwary, abychom v co nejkratším čase a kvalitně dosáhli požadovaných výstupů. Díky mezioborové spolupráci dotáhneme i velké a složité projekty do úspěšné realizace.

VÝROBA A MONTÁŽ

Individuální přístup ke každému projektu je pro nás základ. Každou membránu zpracujeme od návrhu, střižných plánů, zajištění materiálu a výroby až po instalaci. Dodáváme velmi rychle a s pověstnou německou precizností. Rychlou a bezproblémovou instalaci zajišťuje náš zkušený montážní tým. Naši projektoví manažeři plánují, dohlížejí a koordinují všechny kroky instalace a dbají na to, aby byly dokončeny včas a perfektní kvalitě.

NÁŠ TÝM - PRO PODPORU TOHO VAŠEHO

Carl Stahl se jako systémový partner podílí na významných projektech v oblasti architektury po celém světě. S mnohaletými zkušenostmi a vysokou úrovní odbornosti nabízíme komplexní služby od plánování a projektového řízení až po montáž a uvedení do provozu.

Naší hlavní doménou je podpora architektů, projektantů a stavitelů při projektování konstrukcí z nerezových lan a sítí a membránových konstrukcí. V úvodní fázi pomáháme skicovat a digitálně vizualizovat zajímavé nápady a vytvářet architektonické studie. Následuje statická analýza se zohledněním veškerých zatížení a specifik návrhu dle platné legislativy (v příslušné zemi) a zpracování jednotlivých fází dokumentace dle požadavku klienta (dokumentace pro stavební povolení, prováděcí dokumentace, výrobní dokumentace včetně tvorby střižných plánů nerezových sítí pro výrobu, dokumentace skutečného provedení stavby). 

David Pařízek
Jakub Šesták
Václav Luzar
Andrea Vášková
Matěj Kvapil
Eliška Prokůpková
Lukáš Richter
Monika Hamidovič
Previous slide
Next slide

SJEDNEJTE SI SCHŮZKU

Rádi Vám osobně představíme naši práci a program podpory partnerů. Pomůžeme Vám zorientovat se v úžasných možnostech práce s nerezovými lany a sítěmi nebo membránami a v našich odborných službách.

Připravili jsme pro Vás profesionálně zpracovanou sadu dokumentů pro podporu Vašich projektů.
CAD data, certifikáty k produktům, katalogy, brožury s inspiracemi pro všechny aplikace a další soubory, vše na jednom místě.