Nerezové voliéry, výběhy a doplňky pro zoologické zahrady | Carl Stahl Architektura

NEREZOVÉ SÍTĚ, NEREZOVÁ LANA A MEMBRÁNOVÉ KONSTRUKCE

Previous slide
Next slide

Komplexní řešení pro zoo

Odolné a bezpečné nerezové voliéry, výběhy a doplňky

Nerezové komponenty Carl Stahl jsou ideálním řešením pro zoologické zahrady. Umožňují značnou tvůrčí svobodu, pokud jde o voliéry, výběhy pro zvířata a další aplikace v podobě lávek, mostů, zábradlí nebo vyhlídek. Schází se zde mnoho protichůdných požadavků – od bezpečnosti a krásy, po stabilitu a otevřenost. Projekty dodané společností Carl Stahl splňují všechny tyto potřeby a okouzlí svou nápaditou geometrií. Nabízíme také černé provedení, které je velmi vhodné pro řešení voliér i výběhů pro zvířata. Hlavním důvodem je, že tmavá síť, potažmo ocelová konstrukce, je v přírodním prostředí zoo daleko méně rušivá než nerezová síť bez povrchové úpravy a v kontextu tmavého pozadí za voliérou není téměř viditelná. Působí to velmi pozitivně na celkovou architektonickou a vizuální stránku zoo a zároveň je zde i hledisko psychologické, kdy má návštěvník pocit menší bariéry mezi ním a zvířetem.

Dvoustrana inspirace

velikost: 6,6 MB

MATERIÁL

Nerezová ocel vytváří nejen skvělý vizuální dojem, ale je také vysoce odolná proti korozi, vyžaduje minimální údržbu a má dlouhou životnost. Korozní odolnost však může ovlivnit charakter prostředí a vlivy na stavební konstrukci. Pravidelné sledování a odborná údržba přispívají k bezproblémovému provozu. Carl Stahl nabízí příslušnou technickou podporu.

PEVNOST

Voliéry a výběhy z nerezových sítí jsou námi projektovány se zohledněním všech tahových sil, které působí na nosnou konstrukci. Ve statickém výpočtu promítáme počáteční napětí, ale i zatížení sněhem a ledem a další rázová zatížení i zatížení zvířaty dle požadavků definovaných zákazníkem.

NEVIDITELNÁ ČERNÁ

Tmavá síť a ocelová konstrukce, jsou v přírodním prostředí zoo daleko méně rušivé než nerez bez povrchové úpravy a v kontextu tmavého pozadí za voliérou není síť téměř viditelná. Působí to velmi pozitivně na celkovou architektonickou a vizuální stránku zoo a zároveň je zde i hledisko psychologické, kdy má návštěvník pocit menší bariéry mezi ním a zvířetem.

BEZPEČNOST

Výrobky Carl Stahl procházejí pravidelnými kontrolami nezávislými zkušebními ústavy v souladu s konsolidovanými evropskými stavebními předpisy pro tyto druhy aplikací. Naše voliéry jsou bezpečné, mají dlouhou životnost a garanci proti úniku zvěře.

Previous slide
Next slide

Voliéry pro ptactvo

Fantastické vzdušné nerezové voliéry všech tvarů a velikostí umožňují návštěvníkům zoologických zahrad dostat se úžasně blízko k často velmi exotickým druhům ptactva. Zážitkové průchozí voliéry jsou volně přístupné návštěvníkům přes dvojité bezpečnostní vstupy.

Díky vysoké stabilitě a flexibilitě sítě lze realizovat velké samonosné voliéry pouze s několika pylony a ve většině případů bez mezilehlých napínacích lanek, čímž ptákům vytvoříme maximálně velké a bezpečné letové zóny. Voliéry z nerezových sítí nemohou ptáci demontovat ani přeštípnout svými zobáky a nehrozí jejich úlet

Výběhy pro primáty

Nerezové výběhy s výškou i přes 15 metrů podporují přirozené druhově typické chování primátů, kteří tak mohou šplhat, skákat a houpat se kolem a po konstrukci výběhu všemi směry. Potřebné doplňky jako lana, houpačky, houpací sítě, chodící trámy, manipulovatelné předměty a zajímavé haptické materiály lze integrovat přímo do konstrukce nebo je k ní jednoduše připojit. 

V našich projektech myslíme na vše včetně sociálního chování daného druhu s možností oddělování a spojování prostor, vytváření bezpečných koridorů mezi výběhy a jiné. O naši nerezovou síť se zvíře nemůže poranit. Poskytujeme také garanci proti úniku zvěře.

Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Výběhy pro šelmy

Dravá zvířata jsou fascinující a nebezpečná. Jejich výběhy musí splňovat nejvyšší bezpečnostní kritéria, a přesto by měla harmonicky zapadat do prostředí. Každý náš projekt respektuje potřeby a specifika daného zvířete, ve smyslu zajištění možností k jeho ústupu, také velikosti ok a průměry nerezových lanek sítě se volí dle velikosti a hmotnosti zvířat.

Nerezová síť X-TEND poskytuje maximální oboustrannou bezpečnost při minimální a vzdušné bariéře mezi zvířetem a návštěvníky.

Doplňky pro zoo

Výplně zábradlí a ochrana proti pádu na lávkách, mostech, vyhlídkách nebo nad sníženými výběhy, zabezpečení dětských herních prvků, koridory mezi výběhy nebo separace zvířat a dvou nebo trojrozměrné aplikace pro řízené ozelenění jsou jen částí z mnoha možností aplikací – uvnitř i venku. Nerezové komponenty Carl Stahl vynikají svou stálostí, bezúdržbovostí a jsou technicky schválenou ochranou proti pádu, ETA-22/0257

Previous slide
Next slide

PORADENSTVÍ

Hledáme s architekty a projektanty vhodná/ideální řešení na míru včetně detailů od samého začátku projektu. Posloucháme představy, přání a požadavky, diskutujeme, skicujeme, vytváříme 3D modely. Rádi si hrajeme a hledáme neotřelá řešení pro Vaše projekty. Naším cílem je minimalizace změn v dalších fázích projektu. Náš tým architektů, statiků, projektantů, konstruktérů je tu pro Vás.

PROJEKT A STATIKA

Navržená a odsouhlasená řešení Vám staticky spočítáme a navrhneme (dle platné legislativy). Preferujeme návrh nerezových sítí společně s podkonstrukcí, neboť tím značně šetříme finance investora. Dokumentaci zpracováváme ve všech stupních/fázích. Kombinujeme různé softwary, abychom v co nejkratším čase a kvalitně dosáhli požadovaných výstupů. Díky mezioborové spolupráci dotáhneme i velké a složité projekty do úspěšné realizace.

VÝROBA NA MÍRU

Díky vlastní výrobě všech nerezových komponentů systému dodáváme velmi rychle a s pověstnou německou precizností. Jednotlivé části nerezové sítě jsou zpracovány na míru přesně dle koncepce projektu tak, aby byl výsledek dokonalý v každém detailu. Naše výrobní závody v Evropě a USA splňují nejvyšší standardy kvality.

ODBORNÁ STAVBA

Rychlou a bezproblémovou instalaci zajišťuje náš zkušený montážní tým, který patří ke špičce v rámci celého mezinárodního koncernu Carl Stahl. Naši projektoví manažeři plánují, dohlížejí a koordinují všechny kroky instalace a dbají na to, aby byly dokončeny včas a perfektní kvalitě.

NÁŠ TÝM - PRO PODPORU TOHO VAŠEHO

Carl Stahl se jako systémový partner podílí na významných projektech v oblasti architektury po celém světě. S mnohaletými zkušenostmi a vysokou úrovní odbornosti nabízíme komplexní služby od plánování a projektového řízení až po montáž a uvedení do provozu.

Naší hlavní doménou je podpora architektů, projektantů a stavitelů při projektování konstrukcí z nerezových lan a sítí a membránových konstrukcí. V úvodní fázi pomáháme skicovat a digitálně vizualizovat zajímavé nápady a vytvářet architektonické studie. Následuje statická analýza se zohledněním veškerých zatížení a specifik návrhu dle platné legislativy (v příslušné zemi) a zpracování jednotlivých fází dokumentace dle požadavku klienta (dokumentace pro stavební povolení, prováděcí dokumentace, výrobní dokumentace včetně tvorby střižných plánů nerezových sítí pro výrobu, dokumentace skutečného provedení stavby). 

David Pařízek
Jakub Šesták
Václav Luzar
Andrea Vášková
Matěj Kvapil
Eliška Prokůpková
Lukáš Richter
Monika Hamidovič
Previous slide
Next slide

SJEDNEJTE SI SCHŮZKU

Rádi Vám osobně představíme naši práci a program podpory partnerů. Pomůžeme Vám zorientovat se v úžasných možnostech práce s nerezovými lany a sítěmi nebo membránami a v našich odborných službách.

Připravili jsme pro Vás profesionálně zpracovanou sadu dokumentů pro podporu Vašich projektů.
CAD data, certifikáty k produktům, katalogy, brožury s inspiracemi pro všechny aplikace a další soubory, vše na jednom místě.