Nerezová síť pro výplň zábradlí nebo jako bariéra před pádem | Carl Stahl Architektura

NEREZOVÉ SÍTĚ, NEREZOVÁ LANA A MEMBRÁNOVÉ KONSTRUKCE

NEREZOVÉ SÍTĚ X-TEND®

DESIGN, STÁLOST A BEZPEČNOST

Síť X-TEND® z dílny Carl Stahl představuje to nejlepší z oblasti nerezových sítí. Díky své specifické konstrukci, způsobu splétání jednotlivých vláken, našim odborným projektovým službám a profesionální instalaci je po dekády bezpečným řešením a designovou dominantou mnoha moderních staveb. Nerezové sítě X-TEND® mají jako jediné na trhu Evropské technické schválení ETA-22/0257

Katalog produktu

velikost: 12,5 MB

Zkušenosti

Německá kvalita a preciznost od roku 1994 v České republice a na Slovensku.

Jedinečná výroba na míru

Nikdo neprovede dílo v tak dokonalém detailu jako Carl Stahl. Za tím si stojíme.

Certifikace ETA-22/0257

Jediné na trhu schválené jako ochrana proti pádu pro vertikální i horizontální použití.

Od návrhu po realizaci

Nabízíme kompletní služby od plánování a projektového řízení až po montáž a servis.

Krátké dodací termíny

Díky vlastní výrobě všech nerezových komponentů dodáváme velmi rychle. 

Včas a v perfektní kvalitě

Projektoví manažeři plánují, dohlížejí a koordinují všechny kroky instalace.

Možnosti aplikace

Nerezová síť X-TEND je inovativním konstrukčním prvkem, který kombinuje ochranu s estetickým designem i praktičností. Síť lze bez obav aplikovat jak uvnitř, tak venku. Mimo jiné se nerezová síť používá jako výplň zábradlí, vertikální nebo horizontální bariéra proti pádu, fasáda, treláž pro ozelenění stěn, nosný prvek nebo jako flexibilní designový prvek

Velkou kapitolou jsou pak vzdušné voliéry nebo výběhy pro zvířata z nerezové sítě X-TEND s trojrozměrnou, zakřivenou geometrií, které jsou jednou z mnoha specialit našich zkušených projektantů. Použijte ve svém projektu nerezové sítě X-TEND, které jsou lehké, vzdušné a současně pevné s nosností několika tun.

NABÍDKA PRODUKTŮ X-TEND

X-TEND – flexibilní řešení pro Váš projekt

 • Vysoce kvalitní nerezová ocel DIN 1.4401/AISI 316
 • Vhodné pro vnitřní i venkovní použití
 • S certifikací ETA jako ochrana proti pádu a výplň zábradlí (ETA-22/0257)
 • Transparentní, flexibilní, lehká a stabilní konstrukce s vysokou nosností
 • Stálé a bezúdržbové
 • Vhodné pro dvou i trojrozměrné aplikace
 • Široká škála možných použití
 • Jakékoliv barevné provedení
 • Dokonale na míru Vašim vlastním rámům (XT1) nebo jako celý systém včetně nerezového či dřevěného rámu (XT2, XT3, XT4) níže.

X-TEND – flexibilní řešení pro Váš projekt

 • Vysoce kvalitní nerezová ocel DIN 1.4401/AISI 316
 • Vhodné pro vnitřní i venkovní použití
 • ETA certifikované jako ochrana proti pádu a výplň zábradlí (ETA-22/0257)
 • Transparentní, flexibilní, lehká a stabilní konstrukce s vysokou nosností
 • Stálé a bezúdržbové
 • Vhodné pro dvou i trojrozměrné aplikace
 • Široká škála možných použití
 • Jakékoliv barevné provedení
 • Dokonale na míru Vašim vlastním rámům (XT1) nebo jako celý systém včetně nerezového či dřevěného rámu (XT2, XT3, XT4) níže

XT1 – Výplň na míru Vašim rámům

Výhodou X-TEND je přesné přizpůsobení tvaru a rozměrům rámu. Umíme tedy dodat v každém detailu dokonale provedené řešení pro jakékoliv Vaše konstrukce. Geometrii a designu vašich rámů se (téměř) meze nekladou. Ať už kulaté, obdélníkové nebo mnohoúhelníkové, ploché nebo trojrozměrné: naši síť vyrábíme a sestavujeme tak, aby pasovala dokonale. Díky nabídce různých průměrů lanka, velikosti a orientaci ok, směru vedení sítě či možných kombinací, a dokonce i barevných provedení, naplní nerezová síť X-TEND všechny Vaše vizuální i statické představy.

XT2 – Klasický rámový systém

Nadčasový design. Kruhový trubkový nebo obdélníkový nerezový rám vyplněný nerezovou sítí s přiznaným opletem. Systém lze naplánovat tak, aby odpovídal jakékoliv konstrukci zábradlí, a to i při modernizaci stávajících konstrukcí.

XT3 – RÁM SE SKRYTÝM ULOŽENÍM SÍTĚ

Uložení nerezové sítě X-TEND do nerezových drážkovaných profilů nabízí zajímavé estetické řešení. Rámy vyrábíme dle požadavků zákazníka. Geometrii a designu rámu, včetně barevného provedení, se meze (téměř) nekladou.

XT4 – KOMBINACE DŘEVA A NEREZOVÉ OCELI

FRAMEWORKX XT4 reaguje na aktuální trendy a snoubí vůbec poprvé bezpečnost s elegancí a teplem přírodního materiálu. Masivní dřevěný rám kombinovaný s nerezovou sítí X-TEND® se stane dominantou každého interiéru. Kromě masivního dubu jsou používána i dřeva s podobnými vlastnostmi, jakými jsou jasan a buk. Povrch je ošetřen olejem nebo lakem. Jiné druhy dřeva a povrchové úpravy jsou možné na vyžádání.

BAREVNÉ SÍTĚ

Aby byl Váš projekt dokonalý v každém detailu, je možné nerezové komponenty Carl Stahl, ať už sítě, lana nebo rámy, barevně sladit. Standardně dodáváme nerezové sítě v červené, zlaté, bílé a černé barvě. Na vyžádání je možné provedení v jakékoli barvě RAL. Svorky na sítích lze objednat v nerezovém provedení nebo černé.

Dokonalé řešení na míru

X-TEND je lanková síť z nerezové oceli vypnutá v konstrukci zhotovené z nerezového trubkového nebo lanového rámu, případně jiné specifické konstrukce. Síť se může přizpůsobit na jakýkoliv tvar a vydrží velká zatížení a namáhání. Zachová si svoji podobu bez ohledu na vlastní tíhu a další zatížení. Výsledek je velmi stabilní, protože rozložení tahových sil působí rovnoměrně přes celý povrch sítě. Tvarování a průhyb ve velkých strukturách je řízen umístěním a nastavením napínacích prvků.

Díky své flexibilitě lze X-TEND instalovat i na kulatých a zakřivených tvarech. Díky speciální technologii dodává Carl Stahl vždy perfektně padnoucí řešení v každém detailu

Průměr lanka sítě

Použitím různého průměru lanka sítě od 1 mm do 4 mm, dosáhnete požadovaného výsledného vzhledu sítě. U každé aplikace zohledňujeme její účel a případné požadavky na bezpečnost. S volbou správného řešení pro Váš projekt Vám rádi pomůžeme tak, aby byly naplněny Vaše představy i bezpečnostní požadavky v projektu.

Velikost oka sítě

Nerezové sítě instalujeme s různým úhlem otevření ok. Nejčastěji se používají úhly otevření 40°a 60°. Velikost oka sítě vyrábíme na zakázku. Může se pohybovat v rozmezí od 25 mm do 400 mm se zohledněním požadovaného vzhledu sítě v projektu, účelem konkrétního použití a nároků na bezpečnost. Možná je i výroba jiných velikostí ok a kombinací dle Vašich požadavků.

Směr vedení sítě

Zábradlí, výplně a bariéry z nerezové sítě X-TEND lze libovolně dle potřeb horizontálně, vertikálně či diagonálně orientovat. 

Díky vlastní výrobě dodáváme velmi rychle a s pověstnou německou precizností. Jednotlivé části nerezové sítě jsou zpracovány na míru přesně dle koncepce projektu tak, aby byl výsledek dokonalý v každém detailu. 

Kombinace pro zajímavé efekty

Kombinací různých velikostí ok a směru vedení sítě, je možné dosáhnout potřebných bezpečnostních parametrů v různých výškách bariéry a vytvořit tak například transparentní zábradlí (i) bez doplňujících rušivých konstrukcí a docílit tak minimalismu i zajímavých vizuálních efektů.  

 

Barevné nerezové sítě

Barevné nerezové sítě dodává společnost Carl Stahl v červené, zlaté, bílé a černé barvě. Na zakázku Vám dokážeme jako jediní na trhu vyrobit sítě v jakémkoliv odstínu RAL.

Čím se ale významně odlišujeme od všech ostatních dodavatelů, je jedinečná technologie barvení vláken založená na chemickém procesu, který zaručuje stálost barev. Na rozdíl od mechanického barvení, kde se lak časem mechanicky poškodí. Samozřejmostí je zachování všech technických vlastností sítí a zdravotní nezávadnost.

Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Světelné nerezové sítě

Světelné LED moduly promění výplň zábradlí na obrazovku, od různých vzorů osvětlení až po pohyblivá videa. Do rastru sítě lze také instalovat různé designové doplňky. Například plastové, kovové či jiné prvky či flitry různých tvarů a barev a to fixně nebo mobilně. Na síti lze také ilustrovat nejrůznější vzory a motivy pomoci vetkaných pruhů. Fantazii se meze nekladou. Nerezová síť může sloužit současně jako odolná treláž pro popínavé rostliny.

MATERIÁL

Síť X-TEND je vyrobena z vysoce kvalitních lan z nerezové oceli DIN 1.4401/AISI 316. Lana jsou propojována pomocí nerezových svorek (typy CXS, CXE, CXL, CXA a mikro). Jednotlivé komponenty lze dodat v nerezové variantě nebo jakémkoliv barevném nerezovém provedení na přání.

TROJROZMĚRNOST

Jedinečná síťová struktura je vhodná pro dvou nebo trojrozměrné aplikace. Inteligentní kombinace vláken z nerezové oceli a objímek je klíčem k široké škále geometrií konstrukcí. Nerezová síť připravená na míru Vašemu projektu tak bude dokonale přesná v každém detailu.

FLEXIBILITA

Pružný rastr sítě umožňuje lehké, subtilní konstrukce s mimořádně vysokou nosností a dlouhými rozpětími ve vztahu k nízké hmotnosti materiálu X-TEND. Síť si zachovává svůj tvar a vzhled po neomezenou dobu, a tak je garancí kvality vhodné pro dlouhodobé používání.

BEZPEČNOST

X-TEND prochází pravidelným interním a externím testováním. Průběžné kontroly výroby v souladu s předepsaným plánem zkoušek jsou podloženy pravidelnými kontrolami nezávislými zkušebními ústavy, aby se zajistila shoda s evropským technickým schválením ETA.

NÁŠ TÝM - PRO PODPORU TOHO VAŠEHO

Carl Stahl se jako systémový partner podílí na významných projektech v oblasti architektury po celém světě. S mnohaletými zkušenostmi a vysokou úrovní odbornosti nabízíme komplexní služby od plánování a projektového řízení až po montáž a uvedení do provozu.

Naší hlavní doménou je podpora architektů, projektantů a stavitelů při projektování konstrukcí z nerezových lan a sítí a membránových konstrukcí. V úvodní fázi pomáháme skicovat a digitálně vizualizovat zajímavé nápady a vytvářet architektonické studie. Následuje statická analýza se zohledněním veškerých zatížení a specifik návrhu dle platné legislativy (v příslušné zemi) a zpracování jednotlivých fází dokumentace dle požadavku klienta (dokumentace pro stavební povolení, prováděcí dokumentace, výrobní dokumentace včetně tvorby střižných plánů nerezových sítí pro výrobu, dokumentace skutečného provedení stavby). 

David Pařízek
Jakub Šesták
Václav Luzar
Andrea Vášková
Matěj Kvapil
Eliška Prokůpková
Lukáš Richter
Monika Hamidovič
Previous slide
Next slide

Připravili jsme pro Vás profesionálně zpracovanou sadu dokumentů pro podporu Vašich projektů.
CAD data, certifikáty k produktům, katalogy, brožury s inspiracemi pro všechny aplikace a další soubory, vše na jednom místě.