Zabezpečení před pádem a zelené fasády budov | Carl Stahl Architektura

NEREZOVÉ SÍTĚ, NEREZOVÁ LANA A MEMBRÁNOVÉ KONSTRUKCE

Previous slide
Next slide

FASÁDY

Transparentní a bezpečné pláště budov a výplně stavebních otvorů

Nerezová lana I-SYS nebo sítě X-TEND mohou nahradit plné stěny staveb, kdy jsou lehkou a vzdušnou možností ochrany proti pádu nebo vniku. Tato bariéra může být průběžná po celé ploše nebo na míru stavebním otvorům. Díky své transparentnosti zajišťují komplexní ochranu bez nebo jen s malým omezením výhledu a prostupu světla. Na rozdíl od jiných masivních stavebních materiálů je lze díky nízké hmotnosti použít i v lehké architektuře budov. Skvěle se hodí také do projektů, kde je potřeba zabezpečit místo proti pádu osob a předmětů nebo jako ochranu před ptáky. Na nerezové komponenty Carl Stahl můžete bez obav navést popínavé rostliny a použít je jako vysoce odolnou treláž a plochu řízeně ozelenit v požadovaném rastru dle zvolených komponent.

Nabízíme také esteticky zajímavá řešení podhledů a předsazených fasád prvotřídní kvality prostřednictvím různých membránových konstrukcí od návrhu po realizaci

Katalog fasády

velikost: 4,4 MB
Previous slide
Next slide

zabezpečení

Flexibilní na míru vyrobená nerezová síť X-TEND nabízí jemné, vzdušné a ETA certifikované řešení zabezpečení všude tam, kde je potřeba vytvořit bariéru proti pádu osob a předmětů. Díky své transparentnosti zajišťuje komplexní ochranu bez nebo jen s malým omezením výhledu a prostupu světla a nenarušuje architektonický ráz stavby.

Nerezová síť je schválena pro vertikální i horizontální použití. Parkovací domy, administrativní a bytové budovy, hotely, školy, heliporty, mosty, lávky nebo stropní otvory a galerie. V těchto a mnoha jiných aplikacích mohou být nerezové sítě ideálním řešením.

ozelenění fasád budov

Ozelenění fasád pomocí nerezových systémů Carl Stahl vizuálně zhodnotí a dodá estetický rozměr jinak nevýrazné fasádě. Snadno se plánuje, snadno se instaluje a je přizpůsobený tak, aby vyhovoval různým typům fasád a rostlin. Naše komponenty zdobí architekturu i bez rostlin, postupně ji dle záměru obalí zelený plášť na desítky let. Díky sladěnému modulárnímu systému jednotlivých dílů můžete realizovat své tvůrčí nápady s nerezovými lanky a nerezovými sítěmi takřka bez omezení. Systémy jsou známé svou extrémně dlouhou životností a jsou nenáročné na údržbu.

Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

design

Aby bylo dosaženo požadovaného efektu, nerezové sítě lze dodat v jakémkoliv odstínu RAL. Světelné LED moduly promění plochu na obrazovku, od různých vzorů osvětlení až po pohyblivá videa. Do rastru sítě lze také instalovat různé designové doplňky. Například plastové, kovové či jiné prvky či flitry různých tvarů a barev, a to fixně nebo mobilně. Na síti lze také ilustrovat nejrůznější vzory a motivy pomoci vetkaných pruhů. Fantazii se meze nekladou. Nerezová síť může sloužit současně jako odolná treláž pro popínavé rostliny.

textilní fasády

Textilní architektura od firmy Carl Stahl nabízí esteticky zajímavá řešení prostřednictvím různých membránových konstrukcí. Vytváříme zastřešení a stínění z plných i perforovaných materiálů, konstrukce z fólií ETFE – pneumatické i jednovrstvé, předsazené textilní fasády a podhledy prvotřídní kvality. 

Previous slide
Next slide

PORADENSTVÍ

Hledáme s architekty a projektanty vhodná/ideální řešení na míru včetně detailů od samého začátku projektu. Posloucháme představy, přání a požadavky, diskutujeme, skicujeme, vytváříme 3D modely. Rádi si hrajeme a hledáme neotřelá řešení pro Vaše projekty. Naším cílem je minimalizace změn v dalších fázích projektu. Náš tým architektů, statiků, projektantů, konstruktérů je tu pro Vás.

PROJEKT A STATIKA

Navržená a odsouhlasená řešení Vám v případě potřeby staticky spočítáme a navrhneme (dle platné legislativy). Preferujeme návrh nerezových sítí společně s podkonstrukcí, neboť tím značně šetříme finance investora. Dokumentaci zpracováváme ve všech stupních/fázích. Díky mezioborové spolupráci dotáhneme i velké a složité projekty do úspěšné realizace.

VÝROBA NA MÍRU

Díky vlastní výrobě všech nerezových komponentů systému dodáváme velmi rychle a s pověstnou německou precizností. Jednotlivé části nerezové sítě jsou zpracovány na míru přesně dle koncepce projektu tak, aby byl výsledek dokonalý v každém detailu. Naše výrobní závody v Evropě a USA splňují nejvyšší standardy kvality.

ODBORNÁ MONTÁŽ

Rychlou a bezproblémovou instalaci zajišťuje náš zkušený montážní tým, který patří ke špičce v rámci celého mezinárodního koncernu Carl Stahl. Naši projektoví manažeři plánují, dohlížejí a koordinují všechny kroky instalace a dbají na to, aby byly dokončeny včas a perfektní kvalitě. Nabízíme také autorský dozor na stavbě.

NÁŠ TÝM - PRO PODPORU TOHO VAŠEHO

Carl Stahl se jako systémový partner podílí na významných projektech v oblasti architektury po celém světě. S mnohaletými zkušenostmi a vysokou úrovní odbornosti nabízíme komplexní služby od plánování a projektového řízení až po montáž a uvedení do provozu.

Naší hlavní doménou je podpora architektů, projektantů a stavitelů při projektování konstrukcí z nerezových lan a sítí a membránových konstrukcí. V úvodní fázi pomáháme skicovat a digitálně vizualizovat zajímavé nápady a vytvářet architektonické studie. Následuje statická analýza se zohledněním veškerých zatížení a specifik návrhu dle platné legislativy (v příslušné zemi) a zpracování jednotlivých fází dokumentace dle požadavku klienta (dokumentace pro stavební povolení, prováděcí dokumentace, výrobní dokumentace včetně tvorby střižných plánů nerezových sítí pro výrobu, dokumentace skutečného provedení stavby). 

David Pařízek
Jakub Šesták
Václav Luzar
Andrea Vášková
Matěj Kvapil
Eliška Prokůpková
Lukáš Richter
Monika Hamidovič
Previous slide
Next slide

SJEDNEJTE SI SCHŮZKU

Rádi Vám osobně představíme naši práci a program podpory partnerů. Pomůžeme Vám zorientovat se v úžasných možnostech práce s nerezovými lany a sítěmi nebo membránami a v našich odborných službách.

Připravili jsme pro Vás profesionálně zpracovanou sadu dokumentů pro podporu Vašich projektů.
CAD data, certifikáty k produktům, katalogy, brožury s inspiracemi pro všechny aplikace a další soubory, vše na jednom místě.