Odolné nerezové treláže pro popínavé rostliny | Carl Stahl Architektura

NEREZOVÉ SÍTĚ, NEREZOVÁ LANA A MEMBRÁNOVÉ KONSTRUKCE

Previous slide
Next slide

OZELENĚNÍ FASÁD

Odolné nerezové treláže pro popínavé rostliny

Ozelenění fasád pomocí nerezových systémů Carl Stahl vizuálně zhodnotí a dodá estetický rozměr jinak nevýrazné stěně. Zeleň současně sníží přehřívání plášťů budov v letních měsících a příjemně ovlivní okolní mikroklima. Snadno se plánuje, snadno se instaluje a je přizpůsobený tak, aby vyhovoval různým typům fasád a rostlin. Naše komponenty zdobí architekturu i bez rostlin, postupně ji dle záměru obalí zelený plášť na desítky let. Díky sladěnému modulárnímu systému jednotlivých dílů můžete realizovat své tvůrčí nápady s nerezovými lanky a nerezovými sítěmi takřka bez omezení. Systémy jsou známé svou extrémně dlouhou životností a jsou nenáročné na údržbu, současně jsou šetrné k fasádě domu.

Katalog ozelenění

velikost: 9,7 MB
Previous slide
Next slide

ozelenění systémem greencable

Nerezový lanový systém GREENCABLE připevněný k nástěnným kotvícím sloupkům umožňuje vytvářet mřížové konstrukce s lineárním nebo kosočtvercovým designem. Distanční sloupek tohoto systému má 4 otvory pro vedení nerezového lanka, díky tomu umožňuje vytvářet nejrůznější kompozice nerezové treláže. Od jednoduchých řešení pro kutily až po profesionální aplikace pro tepelně izolované fasády se systémovou statickou analýzou – nabízíme správné řešení pro každý Váš požadavek.

Ozelenění nerezovou sítí X-TEND

Nerezová síť X-TEND je díky své stálosti, vysoké nosnosti a rozpětí v kombinaci s nízkou vlastní hmotností a plným rastrem ideální pro plné ozelenění velkých ploch. Zároveň může fungovat jako ochrana proti pádu, schválená ETA, například na fasádách vícepodlažních parkovišť nebo bytových domů. Nerezová síť elegantně zabezpečí například venkovní únikové schodiště, které následně zeleň poroste. Vhodnou aplikací nerezové sítě jako treláže lze také řízeně ozelenit pouze určené části stavby a tak docílit zajímavé kompozice. Nerezová síť snese i vysoké zatížení rostlinami, proto je možné na ni navádět popínavé rostliny i v projektech velkých nerezových voliér zoo.

Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Ozelenění nerezovými lany I-SYS

Nerezový lanový systém I-SYS připevněný k nástěnným kotvícím sloupkům umožňuje vytvářet mřížové konstrukce s lineárním designem. Různým počtem lan v jednotlivých sestavách lze v projektu vytvářet potřebnou kompozici. Od jednoduchých řešení pro kutily až po profesionální aplikace pro tepelně izolované fasády se systémovou statickou analýzou – nabízíme správné řešení pro každý Váš požadavek.

 

Komunitní centrum Máj, České Budějovice

ZLEPŠENÍ MIKROKLIMATU

Zelené fasády váží CO2 a vytvářejí pro okolní vzduch kyslík. Odpar vody před listy snižuje teplotu a působí tak v bezprostřední blízkosti jako přirozený klimatizační systém. Velké listy a květy navíc vážou jemné prachové částice ze vzduchu. Toto ekologické filtrování škodlivin výrazně zlepšuje kvalitu ovzduší. Absorpce vody rostlinami a kořeny snižuje škody způsobené silným deštěm a odlehčuje komunální kanalizaci.

TEPELNÁ IZOLACE NA FASÁDĚ

V létě působí zelená fasáda jako dodatečný izolační štít. Stín poskytovaný rostlinami zajišťuje, že na plášť budovy dopadá méně tepelných paprsků, které by dále pronikaly dovnitř. Zabrání se také přehřívání fasády a sníží se odraz slunečních paprsků do okolí. Stálezelené druhy rostlin vytvářejí vnější izolační vrstvu, která pomáhá chránit před chladem i v zimě.

OCHRANA STAVEB A SNÍŽENÍ HLUKU

Hustá vrstva zeleně na vnější straně budovy poskytuje přirozenou ochranu před prudkým deštěm, kroupami a UV zářením. To zvyšuje životnost fasády a šetří náklady na rekonstrukci. Distanční sloupky systému drží rostliny v dostatečné vzdálenosti od fasády. Zeleň také pohlcuje zvukové vlny a eliminuje jejich odrazy, čímž znatelně snižuje hlukové znečištění ve městech.

KVALITA VEŘEJNÉHO PROSTORU

Život a práce v prostředí obklopeném zelení má pozitivní vliv na pohodu mnoha lidí. Zelená fasáda je vnímána jako rozšířený a uklidňující prostor, usnadňuje relaxaci a snižuje míru stresu. V zelených čtvrtích je dle studií méně agrese, násilí a vandalismu. Veřejný prostor s dostatkem zeleně je více atraktivní a zvyšuje hodnotovou vybavenost a kvalitu života v lokalitě.

NÁŠ TÝM - PRO PODPORU TOHO VAŠEHO

Carl Stahl se jako systémový partner podílí na významných projektech v oblasti architektury po celém světě. S mnohaletými zkušenostmi a vysokou úrovní odbornosti nabízíme komplexní služby od plánování a projektového řízení až po montáž a uvedení do provozu.

Naší hlavní doménou je podpora architektů, projektantů a stavitelů při projektování konstrukcí z nerezových lan a sítí a membránových konstrukcí. V úvodní fázi pomáháme skicovat a digitálně vizualizovat zajímavé nápady a vytvářet architektonické studie. Následuje statická analýza se zohledněním veškerých zatížení a specifik návrhu dle platné legislativy (v příslušné zemi) a zpracování jednotlivých fází dokumentace dle požadavku klienta (dokumentace pro stavební povolení, prováděcí dokumentace, výrobní dokumentace včetně tvorby střižných plánů nerezových sítí pro výrobu, dokumentace skutečného provedení stavby). 

David Pařízek
Jakub Šesták
Václav Luzar
Andrea Vášková
Matěj Kvapil
Eliška Prokůpková
Lukáš Richter
Monika Hamidovič
Previous slide
Next slide

SJEDNEJTE SI SCHŮZKU

Rádi Vám osobně představíme naši práci a program podpory partnerů. Pomůžeme Vám zorientovat se v úžasných možnostech práce s nerezovými lany a sítěmi nebo membránami a v našich odborných službách.

Připravili jsme pro Vás profesionálně zpracovanou sadu dokumentů pro podporu Vašich projektů.
CAD data, certifikáty k produktům, katalogy, brožury s inspiracemi pro všechny aplikace a další soubory, vše na jednom místě.