Černá nerezová síť na schodišti Energy Mníšek pod Brdy | Carl Stahl Architektura

NEREZOVÉ SÍTĚ, NEREZOVÁ LANA A MEMBRÁNOVÉ KONSTRUKCE

zábradlí, zabezpečení

Sídlo společnosti Energy snoubí soudobé trendy moderní architektury a interiérového designu

Česká společnost Energy se zabývá výrobou inovativních nutraceutik, terapeutické a pěstící kosmetiky a veterinárních produktů. Všechny tyto přípravky pro zdraví jsou v maximální míře přírodní a kombinují poznatky tradiční i moderní medicíny.

Nové sídlo v Mníšku pod Brdy snoubí soudobé trendy moderní architektury a interiérového designu. O jeho vnější vzhled i kompletní design interiéru se postarali Boq architekti. Architekti schodiště pojali jako otevřený, vzdušný prostor se skleněnou světelnou instalací uprostřed.

Pro řešení zabezpečení patrového schodiště byla oslovena společnost Carl Stahl. Zvolena byla transparentní vertikální ochrana proti pádu kotvená přes schodiště průběžně shora dolů, vyrobená z nerezové černé sítě X-TEND®, včetně černých komponentů a madel zábradlí. Elegantní a jemná nerezová síť poskytuje interiéru dojem otevřenosti a lehkosti. A díky certifikaci ETA je maximálně bezpečná. Síť je vizuálně nenápadná, a přesto je výrazným prvkem v rámci celkového designu. Díky transparentnímu vzhledu působí navržená madla zábradlí, zavěšená k hlavním lanovým vzpěrám nerezového lanového systému I-SYS®, jako by se vznášela v prostoru. Pro tento projekt jsme také navrhli a staticky posoudili podpůrnou konstrukci pod podhled.

O dokonalý vzhled vnitřních prostor se na podlahách kanceláří postarala betonová stěrka Betonepox® v krásné kombinaci se dřevem od společnosti Němec, která se zabývá realizací stylových luxusních povrchů, vertikálních zahrad a mechových obrazů. Právě mechová stěna zaujme zaměstnance i návštěvníky objektu ihned u vstupu do budovy a vytváří příjemné prostředí pro práci i relaxaci.

PROJEKT:Energy, Mníšek pod Brdy
APLIKACE:zábradlí, zabezpečení
PRODUKT:X-TEND black 96,54 m², ◊ 60 mm, Ø 1,5 mm
NÁVRH:Boq architekti
FOTO:Archiv Carl Stahl
PROJEKT:Energy, Mníšek pod Brdy
APLIKACE:zábradlí, zabezpečení
PRODUKT:X-TEND black 96,54 m², ◊ 60 mm, Ø 1,5 mm
NÁVRH:Boq architekti
FOTO:Archiv Carl Stahl

FOTOGALERIE