Vertikální zahrada polouzavřeného bloku rezidence Koti Libeň | Carl Stahl Architektura

NEREZOVÉ SÍTĚ, NEREZOVÁ LANA A MEMBRÁNOVÉ KONSTRUKCE

ozelenění

Vertikální zahrada polouzavřeného bloku rezidence Koti Libeň

V klidné lokalitě na svahu pod Pekařkou a přírodní památkou Prosecké skály vznikla novostavba polouzavřeného bloku 3 bytových domů z dílny Architekti Headhand. Developerská společnost YIT se drží své tradice finských názvů i v tomto atraktivním projektu – KOTI znamená v překladu domov.

Kromě kvalitního nízkoenergetického bydlení, nabízí nově vzniklé bytové domy i dostatek zeleně v okolí, jak je tomu u projektů ve finském stylu již zvykem. Tento trend je podpořen i přípravou pro vertikální ozelenění fasády bytového domu v prostoru soukromého pozemku objektu. Po celkem 16 nerezových lanech I-SYS se postupně budou pnout popínavé rostliny až do úrovně horního patra budovy. Fasáda je chráněna celkem 80 distančními sloupky, které rostliny drží v bezpečné vzdálenosti od pláště budovy. Nerezový systém pro ozelenění od Carl Stahl je velmi šetrný i k zatepleným fasádám domů, a i sám o sobě je zajímavým dekorativním prvkem.

Zeleň má velmi pozitivní a citelný vliv na okolní mikroklima velkých ploch budov, a to zejména v letních měsících. Je schopna výrazně tlumit teplotní výkyvy a díky odparu vody udržuje přirozenou vlhkost vzduchu. Navíc z ovzduší zachycuje škodlivé látky a prach a také snižuje expozici hluku.

PROJEKT:KOTI Libeň, Praha
APLIKACE:ozelenění
PRODUKT:I-SYS, Ø 4,0 mm
AUTOR:Architekti Headhand
FOTO:Archiv Carl Stahl
PROJEKT:KOTI Libeň, Praha
APLIKACE:ozelenění
PRODUKT:I-SYS, Ø 4,0 mm
AUTOR:Architekti Headhand
FOTO:Archiv Carl Stahl

FOTOGALERIE