Více zeleně v lokalitě centra města Trnavy | Carl Stahl Architektura

NEREZOVÉ SÍTĚ, NEREZOVÁ LANA A MEMBRÁNOVÉ KONSTRUKCE

ozelenění

Carl Stahl přinesl více zeleně do centra Trnavy

Zadavatel požadoval pro městský úřad ve slovenské Trnavě částečné ozelenění stávající předsazené fasády budovy. Cílem bylo více ozelenit lokalitu poblíž centra města, zároveň však zabránit zastínění oken kanceláří úřadu.

Přání na ozelenění MÚ Trnava jsme vyřešili 36 lanovými sestavami I-SYS®, kdy vždy 3 sestavy tvoří jeden optický pruh. Tyto pruhy jsou vedeny ve vzdálenosti 4–6 metrů od sebe. Sestavy jsou kotvené od přilehlého záhonu ve spodní části, kde na lana navazují popínavé rostliny, pomocí distančních sloupků až do horní části fasády domu. V úseku chodníku na druhé stěně budovy jsme pomocí ocelových konstrukcí rovněž zajistili, aby byly rostliny navedeny na lanovou treláž na fasádě domu. Kolemjdoucí se tak mohou těšit z procházení skrze ozeleněné brány, které zejména v horkých letních měsících příjemně zastíní a ochladí cestu.

Pokud i Vy přemýšlíte o řízeném ozeleňování Vašich budov, neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám poskytneme komplexní informace a poradíme s variabilními řešeními v rámci Vašeho projektu.

PROJEKT:Městský úřad, Trnava
APLIKACE:Ozelenění
PRODUKT:Nerezové lanové sestavy I-SYS®
FOTO:Archiv Carl Stahl
PROJEKT:Městský úřad, Trnava
APLIKACE:Ozelenění
PRODUKT:Nerezové lanové sestavy I-SYS®
FOTO:Archiv Carl Stahl

FOTOGALERIE