Rostliny na nerezové treláži ochladí plášť budovy Dahlhausen | Carl Stahl Architektura

NEREZOVÉ SÍTĚ, NEREZOVÁ LANA A MEMBRÁNOVÉ KONSTRUKCE

ozelenění

Plášť budovy Dahlhausen se postupně ozeleňuje po nerezové treláži od Carl Stahl

Kuřimská společnost Dahlhausen CZ, spol. s r.o., je od roku 1996 nezávislým distributorem zdravotnických prostředků na území ČR. Je aktivní mimo jiné v oborech chirurgie, anestezie, intenzivní péče a hojení ran. Svými výrobky usnadňuje a zkvalitňuje každodenní péči o pacienty.

Plášť budovy nástavby administrativního centra se zejména v horkých letních dnech přehřívá. Nejen z tohoto důvodu se společnost Dahlhausen rozhodla oslovit Carl Stahl pro návrh a instalaci nerezového systému treláže pro řízené vertikální ozelenění stěny. Nerezová síť X-TEND umožní ozelenit plochu plně porostlým rastrem, současně je schopna unést i vysoké zatížení popínavými rostlinami na takto velké ploše. Celý systém je proto stabilní, vysoce odolný a zcela bezúdržbový.

Pozitivní vliv zeleně na okolní mikroklima je nesporný a citelný. Zeleň je schopna výrazně tlumit teplotní výkyvy a díky odparu vody udržuje přirozenou vlhkost vzduchu. Navíc z ovzduší zachycuje škodlivé látky a prach a také snižuje expozici hluku.

PROJEKT:Dahlhausen, Kuřim
APLIKACE:ozelenění
PRODUKT:X-TEND 120 m², ◊ 300 mm, Ø 2,0 mm
FOTO:Archiv Carl Stahl
PROJEKT:Dahlhausen, Kuřim
APLIKACE:ozelenění
PRODUKT:X-TEND 120 m², ◊ 300 mm, Ø 2,0 mm
FOTO:Archiv Carl Stahl

FOTOGALERIE