Společnost Carl Stahl se podílela na výstavbě parkovacího domu nové generace v Praze-Nových Butovicích, které od června 2023 nabízí v blízkosti stanice metra 380 parkovacích míst.
Konkrétně se jednalo o výrobu, dodávku a montáž nerezové sítě X-TEND jako bezpečnostní bariéry proti pádu ve stavebních otvorech všech pater parkovacího domu a jako bezpečné výplně zábradlí na venkovních schodištích parkoviště. Nerezová síť plní v projektu také funkci odolné treláže pro pnoucí rostliny a zajistí tak v určených částech rovnoměrné ozelenění stavby.
ETA certifikovaná nerezová síť X-TEND je jako jediná na trhu schválena jako bezpečnostní prvek proti pádu. Díky výrobě na míru a svým flexibilním vlastnostem přesně vyplní jakékoliv vertikální a horizontální stavební otvory nebo konstrukce. Vysoce jakostní nerez garantuje stálost a odolnost materiálu, výhodou jsou také téměř nulové nároku na údržbu.
Nerezová síť X-TEND nabízí vzdušnou, lehkou a vizuálně jemnou variantu zabezpečení, její konstrukce je současně vysoce únosná. Je tedy vhodná i pro použití jako odolná treláž pro popínavé rostliny. Zejména v projektech parkovacích domů a podobných administrativních a průmyslových staveb, tak nabízí široké možnosti pro vertikální ozelenění oblasti.
PROJEKT: | Parkovací dům Nové Butovice, Praha |
APLIKACE: | Zabezpečení, zábradlí, ozelenění |
PRODUKT: | X-TEND® ◊ 120 mm, Ø 2 mm, 750 m² X-TEND® ◊ 120 mm, Ø 3 mm, 1150 m² X-TEND® ◊ 40 mm, Ø 1,5 mm, 100 m² |
FOTO: | Archiv Carl Stahl |
PROJEKT: | Parkovací dům Nové Butovice, Praha |
APLIKACE: | Zabezpečení, zábradlí, ozelenění |
PRODUKT: | X-TEND® ◊ 120 mm, Ø 2 mm, 750 m² X-TEND® ◊ 120 mm, Ø 3 mm, 1150 m² X-TEND® ◊ 40 mm, Ø 1,5 mm, 100 m² |
FOTO: | Archiv Carl Stahl |
Důvěřujte certifikované kvalitě a vynikajícím službám. Jako certifikovaný partner Vám ve společnosti Carl Stahl nabízíme nejvyšší kvalitu ve všech oblastech naší práce. Naše zásady kvality, zdraví a bezpečnosti jsou navrženy tak, aby překonaly Vaše potřeby a očekávání. Snažíme se pro Vás každý den nacházet řešení v oblasti nerezové a membránové architektury, která vám pomohou udržitelně zabezpečit či ozelenit Vaše stavební projekty.
Měříme uhlíkovou stopu našich nerezových systémů X-TEND, jsme v procesu získání EPD – Enviromental Product Declaration, které uvádí hodnoty uhlíkové stopy během výroby, přepravy, používání až do konce životnosti konkrétního výrobku. Naše nerezové systémy jsou 100% recyklovatelné. Výše uvedené má pozitivní vliv na případnou certifikaci budovy využívající naše nerezové systémy podle hodnocení LEED.
Zároveň jsou naše nerezové systémy certifikovány certifikátem ETA.