Zábradlí na pochozí střeše vinařství Lahofer | Carl Stahl Architektura

NEREZOVÉ SÍTĚ, NEREZOVÁ LANA A MEMBRÁNOVÉ KONSTRUKCE

Zábradlí, zabezpečení

Pochozí střecha vinařství Lahofer

Architektonicky unikátní vinařství s moderním sklepením s designovým barem, letním amfiteátrem, terasou vinného hrádku uprostřed vinohradů s výhledem na Rakousko a vyhlídkovou pochozí střechou, to je vinařství Lahofer, které se opírá o silnou vinařskou tradici na Znojemsku. Stavba nového, reprezentativního sídla firmy ve vinici U Hájku začala na podzim roku 2017 a dokončena byla po dvou letech.

Pro návštěvníky asi nejzajímavější částí je pochozí střecha, která slouží jednak jako vyhlídková terasa do širokého okolí, v létě pak i jako hlediště při kulturních akcích. Návrh budovy vznikl v brněnském studiu Ondřeje Chybíka a Michala Krištofa. Organický tvar „betonové vlny“, jak se návštěvníkovi může nová budova Vinařství LAHOFER jevit, vyjadřuje respekt k vinařskému řemeslu a k jeho tradici a svým elegantním reliéfem chce se svým okolím nenásilně splynout. Vždyť i hlavní myšlenkou návrhu je motiv vinných řádků, které prostupují budovou v podobě konstrukčního systému.

Pro tuto výjimečnou stavbu, která byla nominována v mnoha architektonických soutěžích, dodávala společnost Carl Stahl nerezové sítě X-TEND jako bezpečnostní výplně existujících zábradlí. Záměrem architektů byla vzdušnost a nenápadnost, která nijak nezasáhne do architektonické a vizuální stránky stavby. Nerezové sítě od Carl Stahl mají jako jediné na trhu certifikaci ETA jsou proto zcela bezpečné a díky svým jedinečným doplňujícím komponentům jsou vždy dokonalé v každém oku i zakončení, včetně na míru řešeným atypickým detailům kotvení. To bylo prioritou i s ohledem na podsvícení madel zábradlí, které celému dílu dodává zajímavý efekt a dokonalé provedení je o to důležitější. Doporučujeme toto unikátní místo navštívit.

PROJEKT:Vinařství Lahofer, Dobšice
APLIKACE:zábradlí, zabezpečení
PRODUKT:X-TEND 150 bm, ◊ 80 mm, Ø 1,5 mm
AUTOR:arch. studio CHYBIK + KRISTOF s.r.o.
FOTO:Archiv Carl Stahl, Fb: Lahofer
PROJEKT:Vinařství Lahofer, Dobšice
APLIKACE:zábradlí, zabezpečení
PRODUKT:X-TEND 150 bm, ◊ 80 mm, Ø 1,5 mm
AUTOR:arch. studio CHYBIK + KRISTOF s.r.o.
FOTO:Archiv Carl Stahl, Fb: Lahofer

FOTOGALERIE