Průchozí ptačí voliéra Rákosova pavilonu v Praze | Carl Stahl Architektura

NEREZOVÉ SÍTĚ, NEREZOVÁ LANA A MEMBRÁNOVÉ KONSTRUKCE

zoo

Rákosův pavilón v Zoo Praha domovem 40 druhů vzácných ptáků

Nový pavilón, poblíž hlavního vchodu do Zoo Praha, poskytuje domov 40 druhům vzácných ptáků, z nichž některé pražská zoo chová jako jediná zoo v ČR či dokonce v celé Evropě. Téměř polovinu ptačích obyvatel tvoří papoušci. Mezi nimi například přísně chráněný ara Learův, největší papoušek světa ara hyacintový, inteligentní a hravý nestor kea a další.

Na ptačí voliéry, zejména pro chytré papoušky, je vždy kladen velký důraz. Voliéra musí být dostatečně pevná a především bezpečná. I když je papoušek jen pták, a třeba o velikosti dlaně, jeho zobák má velmi silný stisk. Navíc je velmi obratný, hravý a chytrý. Systematicky hledá slabiny konstrukce a je schopen demontovat šroubky a malé díly, přičemž hrozí únik z voliéry. Z těchto a dalších důvodů jsou nejvhodnějším řešením pro ptačí voliéry nerezové sítě X-TEND, které se snadno udržují, jsou zdravotně zcela nezávadné a stálé. Konstrukce voliéry a vlastní síť umožňuje papouškům pohodlné přichycování a šplhání bez rizika poranění. Díky jedinečné technologii kotvení, opletu a zalisování sítě, není možné jakékoliv její uvolnění nebo demontáž papouškem. Voliéry jsou společností Carl Stahl konstruované i pro vysoké zatížení sněhem v průběhu zimy, proto stavbám ani zvířatům nehrozí žádné nebezpečí.

V interiéru a 2 exteriérových expozicích jsou instalovány nerezové černé sítě X-TEND, které jsou v prostředí zoo daleko méně rušivé a zdáli nejsou téměř viditelné.

PROJEKT:Rákosův pavilon, Zoo Praha
APLIKACE:ZOO
PRODUKT:X-TEND 800 m², ◊ 30 mm, ø 1,5 mm
NÁVRH:PD - AND spol s.r.o.
NAŠE SLUŽBY:Dodávka a montáž nerezových sítí
FOTO:Archiv Carl Stahl
PROJEKT:Rákosův pavilon, Zoo Praha
APLIKACE:ZOO
PRODUKT:X-TEND 800 m², ◊ 30 mm, ø 1,5 mm
NÁVRH:PD - AND spol s.r.o.
NAŠE SLUŽBY:Dodávka a montáž nerezových sítí
FOTO:Archiv Carl Stahl

FOTOGALERIE