Světelná video síť a barevné nerezové sítě ve Smíchov City | Carl Stahl Architektura

NEREZOVÉ SÍTĚ, NEREZOVÁ LANA A MEMBRÁNOVÉ KONSTRUKCE

zábradlí, zabezpečení, ozelenění

Světelná síť a designové barevné nerezové sítě v projektu Smíchov City

Mezi dvěma stanicemi metra Anděl – Na Knížecí a Smíchovské nádraží vzniká moderní městská čtvrť Smíchov City.  Nabídne téměř 400 000 m² bytových, administrativních, obchodních či veřejných ploch. V administrativní budově první etapy výstavby instalovala společnost Carl Stahl své designové černé a červené nerezové sítě X-TEND. Vstupní halu zdobí také jedinečná světelná síť X-LED s video smyčkou.

Ve vstupní hale administrativní budovy zdobí nerezová síť X-TEND pult recepce. Vzdušná tornáda z flexibilní nerezové sítě jsou nosným prvkem designového osvětlení a tvoří také bezúdržbovou treláž pro popínavé rostliny linoucí se od podlahy ke stropu vysokého foyer. Jednotlivé aplikace se vzájemně doplňují a vnášejí do interiéru zajímavé prvky.

V prostoru za recepcí osloví návštěvníky budovy světelná plocha X-LED. Na nerezové síti osázené speciálními LED diodami je možné promítat statické obrazy nebo video smyčky. Celé řešení je energeticky nenáročné a designově ojedinělé.

Hlavní schodiště, vedoucí do horních pater administrativní budovy, je ve svém zrcadle od podlahy ke stropu zabezpečeno proti pádu vzdušnou a vizuálně jemnou bariérou proti pádu tvořenou z ETA certifikované černé nerezové sítě X-TEND. Černá nerezová síť zdáli splývá v interiéru a působí velmi subtilně. Současně je zajímavě kontrastní s betonovým schodištěm.

Vedlejší schodiště komplexu zabezpečují proti pádu designové červené nerezové sítě. Carl Stahl jako jediná společnost na trhu nabízí své nerezové sítě v jakémkoli barevném RAL provedení. Z bezpečnostního prvku lze tak současně vytvořit designový doplněk jakéhokoliv interiéru nebo exteriéru.

PROJEKT:Smíchov City, Praha
APLIKACE:zábradlí, zabezpečení, ozelenění
PRODUKT:X-TEND CXE ČERNÁ, ČERVENÁ, ◊ 80 mm, Ø 2 mm, 4050 m² / ◊ 300 mm, Ø 2 mm, 161 m²
X-LED
REALIZACE:2023
FOTO:Archiv Carl Stahl
PROJEKT:Smíchov City, Praha
APLIKACE:zábradlí, zabezpečení, ozelenění
PRODUKT:X-TEND CXE ČERNÁ, ČERVENÁ, ◊ 80 mm, Ø 2 mm, 4050 m² / ◊ 300 mm, Ø 2 mm, 161 m²
X-LED
REALIZACE:2023
FOTO:Archiv Carl Stahl