Vertikální zahrada a nerezová treláž pro popínavky na fasádě mš | Carl Stahl Architektura

NEREZOVÉ SÍTĚ, NEREZOVÁ LANA A MEMBRÁNOVÉ KONSTRUKCE

Ozelenění

Kombinace vertikální zahrady a nerezové sítě pro řízený růst rostlin na mš v Říčanech

Nerezový systém pro vertikální ozelenění je vhodný pro aplikaci i na zateplené fasády. Distanční sloupky chrání fasádu budovy před přímým působením popínavých rostlin, kdy je drží v dostatečné vzdálenosti od stěny. Treláž z nerezové sítě X-TEND poskytuje popínavkám stabilní a bezúdržbovou oporu a snese bez problémů i vysoké zatížení rostlinami. Nerezová síť je sama o sobě estetickým prvkem, postupně ji rostliny porostou v plném rastru a vytvoří krásnou zelenou stěnu, která mimo estetický přínos zpříjemní okolní mikroklima budovy.

Návrh kombinovaného systému od zadavatele jsme upřesnili a definovali postup, jak se náš systém bude instalovat. Spolupráce se zahradním architektem byla efektivní a profesionální, a tak jsme v předem domluveném termínu celý systém nainstalovali bez jakékoliv komplikace.

Díky dekádám zkušeností s instalacemi velkoplošných systémů pro řízený růst rostlin jsme schopni realizovat ve velmi krátkém čase i projekty bez detailní dokumentace. Stejně jako na MŠ Větrník jsme schopni vstoupit do již běžící realizace a projekt precizně zrealizovat díky znalosti našich řešení a intuici a zkušenostem našich realizačních týmů.

PROJEKT:Mateřská škola Větrník, Praha Říčany
APLIKACE:ozelenění
PRODUKT:X-TEND ◊ 200 mm
AUTOR:Architektura s.r.o. | David Kraus
REALIZACE:2022
FOTO:Archiv Carl Stahl
PROJEKT:Mateřská škola Větrník, Praha Říčany
APLIKACE:ozelenění
PRODUKT:X-TEND ◊ 200 mm
AUTOR:Architektura s.r.o. | David Kraus
REALIZACE:2022
FOTO:Archiv Carl Stahl

FOTOGALERIE