Nerezové sítě X-TEND® - design a bezpečnost
FacebookLinked in You TubePinterest
FacebookLinked in You TubePinterest
Nerezové sítě

Nerezové sítě X-TEND® – design a bezpečnost


Síť X-TEND® z dílny Carl Stahl představuje to nejlepší z oblasti nerezových sítí. Díky své specifické konstrukci, způsobu splétání jednotlivých vláken, našim odborným projektovým službám a profesionální instalaci je po dekády bezpečným řešením a designovou dominantou mnoha moderních staveb.


Nerezové produkty od firmy Carl Stahl      
Nerezové produkty od firmy Carl Stahl      
 
 • designové řešení pro bezpečnost
 • ozelenění fasád budov
 • certifikace i pro horizontální použití
 • zabezpečení proti pádu
 • voliéry pro zvířata
 • bezpečné výplně zábradlí
 • vždy perfektní detail
 • oplocení sportovišť
 • fasády parkovacích domů
 • zabezpečení proti pádu v interiéru
 • dětské hřiště
 • designové řešení
 • zabezpečení lodžií a pavlačí
 • bezpečná schodiště rozhleden


Již před mnoha lety přišel Carl Stahl s inovativním konstrukčním prvkem, který kombinuje ochranu s estetickým designem: X-TEND. Nerezové sítě lze bez obav aplikovat jak uvnitř, tak venku. Mimo jiné se nerezové sítě používají jako výplň zábradlí, horizontální nebo vertikální ochrana proti pádu, přepážky, fasády, systémy pro ozelenění stěn nebo jako flexibilní designové prvky. Velkou kapitolou jsou pak vzdušné voliéry nebo výběhy pro zvířata z nerezové sítě X-TEND s trojrozměrnou, zakřivenou geometrií, které jsou jednou z mnoha specialit našich zkušených projektantů a specialistů. Použijte nerezové sítě X-TEND, které jsou lehké, vzdušné a současně pevné s nosností několika tun.


Náš tým - pro podporu toho Vašeho

Našim produktům a jejich nekonečným možnostem už po do dekádách zkušeností opravdu rozumíme. Naší hlavní doménou je ale podpora architektů, projektantů a stavitelů při projektování konstrukcí v oblasti nerezové a membránové architektury. V úvodní fázi pomáháme digitálně vizualizovat zajímavé nápady a vytvářet architektonické studie. Následují statické analýzy – střižní plány, výpočty nosných zatížení, strukturální výpočty a samozřejmě také zpracování prováděcí dokumentace a tvorba výrobní dokumentace. Využíváte naplno naše služby?


Naše realizace na veřejných místech pro Vaši inspiraci

Podívejte se naše nejzajímavější veřejně přístupné realizace v lokalitách Praha a Brno, doplněné o mapku s adresami. Vydejte se na samostatnou prohlídku nebo si domluvte trasu s výkladem našeho specialisty. Ověřte si, že i po deseti letech je jedno oko jako druhé.


ETA certifikované řešení na míru konkrétnímu projektu

Sítě X-TEND® vyrábíme na zakázku a výrobek tak vždy odpovídá individuálním požadavkům projektu. Carl Stahl jako jediný vlastní certifikaci s číslem ETA-22/0257, potvrzující používání nerezových sítí X-TEND i jako jistící prvek proti pádu osob (horizontálnímu i vertikálnímu), samozřejmostí je i certifikace německého stavebního institutu pro použití sítí jako výplně zábradlí.


Vypnutí, přizpůsobení tvaru, velikosti ok

X-TEND je lanková síť z nerezové oceli vypnutá v konstrukci zhotovené z nerezového trubkového nebo lanového rámu, případně jiné specifické konstrukce. Síť se může přizpůsobit na jakýkoliv tvar a vydrží velká zatížení a namáhání. Zachová si svoji podobu bez ohledu na vlastní tíhu a další doplňkové zatížení. Výsledek je velmi stabilní, protože rozložení tahových sil působí rovnoměrně přes celý povrch sítě. Tvarování a průhyb ve velkých strukturách je řízen umístěním a nastavením napínacích prvků. Díky své flexibilitě lze X-TEND instalovat na kulatých i zakřivených tvarech. Velikost oka sítě se pohybuje mezi 25 mm a 400 mm, s průměry lanek od 1 mm do 4 mm a mohou tak poskytovat skutečně transparentní vzhled. Možná je i výroba jiných velikostí ok dle Vašich požadavků.


     Ukázka různých tvarových studií nerezových sítí X-TEND®


Další užitečné informace o sítích X-TEND®

Jak na sítě působí vítr, déšť, námraza a sníh? Jak řešíme problematiku kotvení? Dodatečná montáž, předpínací síly, zatěžovací stavy, služby statické analýzy, instalace a mnoho dalšího. Pokud Vás zajímají další informace o nekonečných možnostech sítí X-TEND®, přečtěte si náš seriál o sítích.Jsme světovým leadrem ve stavbě ZOO voliér

V galerii fotek níže na stránce se můžete seznámit s některými našimi realizacemi v největších ZOO napříč světem, kde se kromě výroby a instalace často na projektu podílíme i jako projektanti. V České republice jsme mj. realizovali voliéru La Pampa v ostravské ZOO, která se v roce 2021 stala stavbou roku.


Voliéra z nerezové sítě X-TEND®

Barevné sítě X-TEND®

Používáme nejkvalitnější evropskou ocel a nanášení barvy probíhá už na úrovni vláken, která jsou až poté splétána v lanka. Díky tomu se barva neloupe ani v těch nejnáročnějších podmínkách. Barevné sítě X-TEND® jsou odolné vůči ohni ve třídě A1 dle normy DIN 4102-1.

Více o možných řešeních

 

nerezové sítě X-TEND®
nerezová lana I-SYS®
barevné nerezuové sítě X-TEND® 
 


Zeptejte se našich expertůVaše jméno:
Kontakt:
Dotaz:
 
Opatření proti robotům:
 
Jakub Šesták


Váš odborník v oblasti nerezové architektury. Neváhejte mne kontaktovat:
  
Phone +420 734 235 132
emailsestak@carlstahl.cz  
  
Carl Stahl Architektura - David Parizek


Váš odborník v oblasti nerezové architektury. Neváhejte mne kontaktovat:
  
Phone +420 602 234 510
emailparizek@carlstahl.cz  
Matěj Kvapil


Váš odborník v oblasti nerezové architektury. Neváhejte mne kontaktovat:
  
Phone +420 774 559 934
emailkvapil@carlstahl.cz  
  
  


Zůstaňte s námi v kontaktu

Děkujeme za Váš zájem o naši práci. Snažíme se našim parterům pomáhat nejen na konkrétních projektech, ale také v jejich rozvoji.

Dovolte nám Vás inspirovat a informovat.

Občasník s novinkami
 
Oborové zajímavostiVíce ukázek realizací

Uložte si náš kontakt
QR