Membránové zastřešení, stínění a textilní fasády | Carl Stahl Architektura

NEREZOVÉ SÍTĚ, NEREZOVÁ LANA A MEMBRÁNOVÉ KONSTRUKCE

Membrány
Zastřešení a zastínění veřejných prostor a sportovišť, administrativních či obchodních objektů a projektů rodinných domů.
Předsazené fasády
Zastínění prostřednictvím plných i perforovaných materiálů prvotřídní kvality.
Předsazené fasády
Reklamní potištěné plochy nebo barevné fasády prostřednictvím textilních a membránových konstrukcí prvotřídní kvality.
Membránové zastřešení teras restaurací a kaváren
Designové celoroční řešení ochrany před sluncem, deštěm i sněhem.
Zastřešení parkovišť
Designová ochrana před ostrým sluncem, deštěm i sněhem po dekády.
Membrány v interiéru
Zajímavé řešení podhledů, dekorování stropů nebo vzdušné instalace umocněné hrou světla.
Membránové zastřešení tribuny
Stylové řešení pro sportovní stadiony a tribuny, amfiteátry, venkovní kavárenské zahrádky, terasy a další.
Membránové zastřešení pro terasy a atria
Stylové řešení ochrany před sluncem, deštěm nebo sněhem.
Previous slide
Next slide

MEMBRÁNOVÉ KONSTRUKCE

ZASTŘEŠENÍ A PŘEDSAZENÉ FASÁDY

Textilní architektura od firmy Carl Stahl nabízí esteticky zajímavá řešení prostřednictvím různých membránových konstrukcí. Vytváříme zastřešení a stínění z plných i perforovaných materiálů, konstrukce z fólií ETFE – pneumatické i jednovrstvé, předsazené textilní fasády a podhledy prvotřídní kvality. 

Dvojstránka inspirace

velikost: 2,8 MB

Zkušenosti

Německá kvalita a preciznost od roku 1994 v České republice a na Slovensku.

Životnost 30 let

Doporučená péče prodlouží životnost textilie na maximum. S údržbou Vám rádi pomůžeme.

Kvalita materiálu

Používáme pouze kvalitní a stálé materiály od ověřených evropských dodavatelů.

Od návrhu po realizaci

Nabízíme kompletní služby od plánování a projektového řízení až po montáž a servis.

Krátké dodací termíny

Díky vlastní výrobě všech nerezových komponentů dodáváme velmi rychle. 

Včas a v perfektní kvalitě

Projektoví manažeři plánují, dohlížejí a koordinují všechny kroky instalace.

MOŽNOSTI APLIKACE

Naše produkty nacházejí široké uplatnění od veřejných prostorů a sportovišť, přes administrativní či obchodní objekty až po projekty rodinných domů. Nabízíme stabilní fixní konstrukce vhodné k celoročnímu užívání, odolné všem klimatickým podmínkám, které vycházejí ze statických výpočtů i konstrukce sezónní, které vám na objednání odborně demontujeme i opět namontujeme.

RÁDI VÁŠ PROJEKT ZASTŘEŠÍME OD NÁVRHU AŽ PO PROFESIONÁLNÍ REALIZACI NAŠÍM ODBORNÝM TÝMEM

Náš tým odborníků pracuje se specializovaným softwarem, s jehož pomocí umíme vytvarovat realizovatelnou membránu a případně výsledný tvar dále poskytnout architektům ve 3D modelu, např. jako podklad pro vizualizace či prezentaci klientovi jako plnohodnotnou součást celé navrhované stavby. Poskytujeme komplexní řešení od návrhu či konzultace tvaru, statického posouzení, po realizaci a servis.

Poradenství

Disponujeme vlastním projekčním oddělením. Navrhujeme sami nebo hledáme s architekty a projektanty vhodná/ideální řešení na míru včetně detailů od samého začátku projektu.

Posloucháme představy, přání a požadavky, diskutujeme, skicujeme, vytváříme 3D modely.

Rádi si hrajeme a hledáme neotřelá řešení pro Vaše projekty. Naším cílem je minimalizace změn v dalších fázích projektu. Náš tým architektů, statiků, projektantů, konstruktérů je tu pro Vás.

Projekt a statika

Navržená a odsouhlasená řešení Vám staticky spočítáme a navrhneme dle platné legislativy. Preferujeme návrh membrán společně s podkonstrukcí, neboť tím značně šetříme finance investora.

Dokumentaci zpracováváme ve všech stupních/fázích. Kombinujeme různé softwary, abychom v co nejkratším čase a kvalitně dosáhli požadovaných výstupů.

Díky mezioborové spolupráci dotáhneme i velké a složité projekty do úspěšné realizace.

Výroba a montáž

Individuální přístup ke každému projektu je pro nás základ. Každou membránu zpracujeme od návrhu, střižných plánů, zajištění materiálu a výroby až po instalaci. Dodáváme velmi rychle a s pověstnou německou precizností.

Rychlou a bezproblémovou instalaci zajišťuje náš zkušený montážní tým. Naši projektoví manažeři plánují, dohlížejí a koordinují všechny kroky instalace a dbají na to, aby byly dokončeny včas a perfektní kvalitě.

Servis, opravy a profesionální čištění

Životnost textilie se pohybuje okolo 30 let. Doporučený každoroční servis zahrnuje celkovou kontrolu aktuálního stavu membrány. Zaměřujeme se především na jednotlivá dopnutí a revizi šroubových spojů a také čištění konstrukce. Po užití speciálního detergentu se membrána téměř nešpiní a je ještě odolnější.

V případě vandalismu nebo jiné příčiny poškození textilie jsme schopni membránu opravit tak, že tyto zásahy nebudou téměř viditelné. Samozřejmostí je zachování veškerých funkčních vlastností membrány.

Díky každoroční péči se prodlouží životnost textilie na maximum

Podívejte se na video z čištění nejrozsáhlejšího membránového zastřešení v České republice nad terminálem hromadné dopravy v Hradci Králové. Skutečná plocha cca 7200 m2.

MATERIÁL

Materiály membrán jsou tvořeny nosnou částí z vysokopevnostních vláken na bázi polyesterů nebo nehořlavého PTFE (poly-tetra-fluor-ethylen). Tato vrstva je zalitá povrchovou úpravou z PVC, PTFE, či silikonu, která ochraňuje nosnou vrstvu před UV zářením a ostatními vnějšími vlivy. Vlastnosti a skladba membrán je různá podle konkrétního účelu a způsobu použití velikosti konstrukce.

ŽIVOTNOST

Běžná životnost textilie se pohybuje okolo 30 let. Nenáročná servisní péče jednou za rok prodlouží tuto dobu na maximum. S údržbou Vám rádi pomůžeme. Membrána je odolná proti přírodním živlům jako je např. krupobití, sněžení či silný vítr, a je proto vhodná k celoročnímu venkovnímu užívání.

SERVIS

Doporučený každoroční servis zahrnuje celkovou kontrolu aktuálního stavu membrány. Zaměřujeme se především na jednotlivá dopnutí a revizi šroubových spojů a také čištění konstrukce. Po užití speciálního detergentu se membrána téměř nešpiní a je ještě odolnější.

OPRAVY

V případě vandalismu nebo jiné příčiny poškození textilie jsme schopni membránu opravit tak, že tyto zásahy nebudou téměř viditelné. Samozřejmostí je zachování veškerých funkčních vlastností membrány.

MATERIÁL

X-TEND je vyroben z vysoce kvalitních lan z nerezové oceli DIN 1.4401/AISI 316. Lana jsou propojována pomocí pocínovaných měděných (typ CX) nebo nerezových svorek (typy CXE a CXS).

TROJROZMĚRNOST

Jedinečná síťová struktura je vhodná pro dvou nebo trojrozměrné aplikace. Inteligentní kombinace lanek z nerezové oceli a objímek je klíčem k široké škále geometrií konstrukcí našich lanových sítí.

FLEXIBILITA

Pružný rastr sítě umožňuje lehké, subtilní konstrukce s mimořádně vysokou nosností a dlouhými rozpětími ve vztahu k nízké hmotnosti materiálu X-TEND. Síť si zachovává svůj tvar a vzhled po neomezenou dobu a tak je garancí kvality vhodné pro dlouhodobé používání.

BEZPEČNOST

X-TEND prochází pravidelným interním a externím testováním. Průběžné kontroly výroby v souladu s předepsaným plánem zkoušek jsou podloženy pravidelnými kontrolami nezávislými zkušebními ústavy, aby se zajistila shoda s evropským technickým schválením ETA (proklik do pdf ETA v cz).

NÁŠ TÝM - PRO PODPORU TOHO VAŠEHO

Carl Stahl se jako systémový partner podílí na významných projektech v oblasti architektury po celém světě. S mnohaletými zkušenostmi a vysokou úrovní odbornosti nabízíme komplexní služby od plánování a projektového řízení až po montáž a uvedení do provozu.

Naší hlavní doménou je podpora architektů, projektantů a stavitelů při projektování konstrukcí z nerezových lan a sítí a membránových konstrukcí. V úvodní fázi pomáháme skicovat a digitálně vizualizovat zajímavé nápady a vytvářet architektonické studie. Následuje statická analýza se zohledněním veškerých zatížení a specifik návrhu dle platné legislativy (v příslušné zemi) a zpracování jednotlivých fází dokumentace dle požadavku klienta (dokumentace pro stavební povolení, prováděcí dokumentace, výrobní dokumentace včetně tvorby střižných plánů nerezových sítí pro výrobu, dokumentace skutečného provedení stavby). 

David Pařízek
Jakub Šesták
Václav Luzar
Andrea Vášková
Matěj Kvapil
Eliška Prokůpková
Lukáš Richter
Monika Hamidovič
Previous slide
Next slide

SJEDNEJTE SI SCHŮZKU

Rádi Vám osobně představíme naši práci a program podpory partnerů. Pomůžeme Vám zorientovat se v úžasných možnostech práce s nerezovými lany a sítěmi nebo membránami a v našich odborných službách.

Připravili jsme pro Vás profesionálně zpracovanou sadu dokumentů pro podporu Vašich projektů.
CAD data, certifikáty k produktům, katalogy, brožury s inspiracemi pro všechny aplikace a další soubory, vše na jednom místě.